آتیلا حجازی ، بازیکن و مربی اسبق استقلال در خصوص وضعیت این تیم می گوید؛ «استقلال نوسانات زیادی در نیم فصل اول داشته اما تیمی که چند هفته صدرنشین بوده این هجمه و تنش علیه آن عادی و عادلانه نیست. البته من هم با برخی از دوستان و پیشکسوتان موافقم فوتبالی که استقلال در نیم فصل اول ارائه می‌داد اصلا در حد نام این تیم نبود و شاید در برخی از بازی‌ها با شانس و اقبال نتیجه گرفت ولی در اینکه فقط کادر فنی را هدف قرار دهیم و انتقاد کنیم درست نیست چون استقلال در سال های اخیر مشکلات زیادی داشته و فقط به امسال مربوط نیست.»

این هم راهکار آتیلا برای برون رفت استقلال از بحران؛ « به نظر من باید اتاق فکری تشکیل شود و بزرگان استقلال و مدیران و پیشکسوتان کاربلد راهکار دهند تا استقلال از این وضعیت نجات پیدا کند و همان تیمی شود که هواداران انتظار دارند و می‌خواهند. در حال حاضر هم تغییر سرمربی راهکار خوبی نیست. استقلال نمی‌تواند یک مربی خوب خارجی جذب کند چون نه پولش هست و نه قانون این اجازه را می‌دهد. به همین دلیل باید به همین داشته‌های داخلی بسنده کنیم.»

از دیدگاه آتیلا حجازی استقلال همچنان شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارد؛ «یادمان باشد به قهرمان نیم فصل جام نمی‌دهند. استقلال هنوز چیزی را از دست نداده و می‌تواند در پایان فصل قهرمان شود. غیر از پرسپولیس مدعی جدی برای قهرمانی نمی‌بینم البته سپاهان هم تیم خوبی نشان داده اما من برای این تیم شانس زیادی قایل نیستم و به نظرم شانس کمی برای قهرمانی دارد. به اعتقادم بخت اول قهرمانی استقلال و پرسپولیس هستند. استقلال از نظر مهره پرمهره‌ترین تیم لیگ است و حیف است قهرمان نشود.»