بهمن خطیبی فرماندار شهرستان قرچک اظهار کرد: از دوم اسفند ماه که ویروس کرونا در کشور مشاهده شد، اقدامات لازم برای پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا در مبادی ورودی دشت ورامین انجام شد.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در شهرستان قرچک در مقایسه با سایر شهرستان‌های استان تهران، میزان آمار ابتلا، بستری و فوتی‌های بیماری کرونا در وضعیت خوبی قرار داشت، شهرستان قرچک یکی از شهر‌های کارگرنشین، محروم و با تراکم بالا است و این شهرستان سومین شهر پر تراکم استان محسوب می‌شود.

خطیبی تصریح کرد: از آبان ماه با شروع پیک دوم طرح شهید سلیمانی را در شهرستان آغاز کردیم که بسیج و دستگاه‌های دیگر نیز در اجرای دستورالعمل‌ها و این طرح به ما کمک کردند که آمار بستری‌های ما در شهرستان از حدود ۳۰ نفر در روز به ۲ تا ۳ نفر برسد و از یکم دی ماه تاکنون یک فوتی داشته‌ایم.

وی بیان کرد: این نشان می‌دهد که طرح به خوبی اجرا شده و کنترل تردد خودروها، نحوه فعالیت صنوف، تالارها، غربالگری و مراکز آموزشی به خوبی انجام شده و وضعیت قابل قبول است. گفته می‌شود که پیک سوم شیوع ویروس کرونا در بهمن ماه شروع می‌شود و امیدواریم بتوانیم در آن زمان نیز شرایط را تحت کنترل خود قرار دهیم.