سردار حسین اشتری فرمانده انتظامی، در چهل و سومین مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی امین، اظهار کرد: دهه فجر یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های مردم با رهبری امام (ره) است.

وی گفت: سال گذشته و امسال دولت آمریکا اعلام کرده بود که دیگر سالگرد پیروزی انقلاب را نخواهند دید. ترامپ لعنتی که خود در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیشتاز بود و با تمام ابراز رسانه‌ای که داشتند فعالیت می‌کردند، دیدیم که مردم ما با رهبری حکیمانه رهبر معظم انقلاب راه را ادامه داد و چهلمین و دومین سالگرد انقلاب را جشن گرفتیم و آن رییس جمهور منفور امریکا در حال حاضر در چه شرایطی است.

سردار اشتری بیان کرد: هرچند برای ملت ایران فرقی نمی‌کند چه کسی در راس امریکا باشد، اما این شخص تمام تلاش خود را برای براندازی انقلاب کرده بود و دستانش به خون شهید سلیمانی ما هم آلوده شد. انقلاب ما مسیر خود را با تمامی مشکلات به خوبی ادامه داد. از سال ۵۷ تاکنون هر روز یک توطئه‌ای علیه جمهوری اسلامی وجود داشته است. با تمام توان و قدرت، ۸ سال به ما حمله کردند، بعد از آن فتنه‌های مختلفی در سال‌های ۷۸، ۸۸، ۹۶، ۹۸ رخ داد، اما دیدیم که ملت مسلمان ایران در مقابل آن ایستاد و امروز جشن پیروزی انقلاب را می‌گیریم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: در چله دوم انقلاب اسلامی براساس بیانیه گام دوم، این دوران را با عزمت، شتاب و با قدرت بیشتر ادامه خواهیم داد. امروز جمهوری اسلامی ایران مقتدر‌تر از گذشته مسیر خود را ادامه می‌دهد.

وی با تاکید بر اینکه بالاترین نعمتی که امروز داریم نعمت امنیت است، افزود: اتفاقاتی که در منطقه افتاده است نشان از این می‌دهد دشمن به دنبال آن بوده که جمهوری اسلامی را از پا در بیاورند، اما نتوانستند، امیدواریم این امنیتی که امروز داریم با ملت بصیر ارتقا دهیم.

سردار اشتری تصریح کرد: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی امروز حافظ ارزش‌ها و دستاورد‌های انقلاب اسلامی است، نیروی انتظامی حافظ جان، مال و ناموس مردم است و به گفته فرمانده کل قوا، نیروی انتظامی در تراز مردم باید داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز دانشجویانی که از دانشگاه علوم انتظامی امین فارغ التحصیل می‌شوند و سایر دانشجویان بدانند که چشم امید مردم ما و مظلومان جهان به این افراد است، امروز نیرو‌های مسلح باعث افتخار و اقتدار جمهوری اسلامی هستند. سربازان ولایت باید خود را برای یک نبرد بی امان آماده کنند، کار نیروی انتظامی بسیار حساس‌تر از سایر دستگاه‌هاست چراکه ما ارتباط مستقیم با مردم داریم، نیروی انتظامی باید اقتدار توام با مهربانی، رفعت و عدالت داشته باشد.

وی افزود: نگاه ما به مردم باید با عدالت و مهربانانه باشد و اقتدار ما باید برای کسانی باشد که قانون گریز هستند. با اشرار، گروه‌های تروریستی و ... که می‌خواهند به حقوق مردم و مرز‌های ما تعدی کنند برخورد می‌کنیم امنیت مردم، خط قرمز نیروی انتظامی است و از لحاظ قانونی و شرعی برای ما واجب است که برای امنیت مردم تلاش کنیم.

سردار اشتری ادامه داد: دانشگاه علوم انتظامی باید به سمت حرفه ای شدن برود و در حوزه تقویت دینی و انقلابی خودمان بکوشیم این اقدامات در حال انجام است اما باید خودمان در جهت تقویت پایه های دینی و انقلابی خودمان نیز کوشا باشیم و باید خودصیانتی داشته باشیم. ما در داخل یک اتاق شیشه ای هستیم و باید مراقب رفتارمان باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی بیان کرد: در بحث علم آموزی همه باید در این یک مسیر حرکت کنیم و توان دانش خود را باید ارتقا دهیم . آشنا به علوم و فنون روز باشیم و باید یک پلیس هم در دوران تحصیل و هم در دوران خدمت چابکی و چالاکی خاص خود را داشته باشد و باید به سمت ورزش های تخصصی مورد نیاز پیش برویم.

وی خاطرنشان کرد: باید با استفاده از تجربیات پیشکسوتان و روحیه جوانی ماموریت ها را به خوبی انجام دهیم. همچنین باید سطح علمی دانشگاه روز به روز ارتقا یابد و از همه ظرفیت های نیروی انتظامی و خارج از ناجا استفاده کنیم و دانشگاه علوم انتظامی و دانشگاه نیروی مسلح باید در بین همه دانشگاه های کشور مرجع باشند ما الان جایگاه خوبی داریم اما باید این جایگاه را ارتقا دهیم.