حجت الاسلام ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز در بازدید از زندان مرکزی با تمجید از عملکرد سرباز وظیفه رضا نوازش که با اتمام خدمت مقدس سربازی و اعطای حقوق دوران خدمتش توانست یکی از زندانیان مالی جرایم غیرعمد را آزاد کند، اظهار کرد: این یک احساس خوب است و همه ما باید از این گونه اقدامات انجام داده و علاوه بر خداخواهی دیگر خواهی را در دستور کار قرار دهیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه تا جایی که ممکن است نباید مجازات حبس داشته باشیم، افزود: جایگزینی مجازات حبس وظیفه قانونی و شرعی است، تنها زمانی که چاره‌ای نداشته باشیم باید به حبس روی بیاوریم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به فرمایش رهبری مبنی بر اینکه زندان باید آموزشگاه نیکی‌ها باشد، خاطرنشان کرد: درخواست من این است که با تمام توان خود به اصلاح مجرمین روی بیاوریم.

وی ادامه داد: زندان باید جای اصلاح مجرمان باشد که مانند دادرسی یک وظیفه مهم است، همه باید به این امر کمک کنند تا نرخ جرم پایین آمده و تکرار جرم نداشته باشیم.

گفتنی است، رضا نوازش سرباز وظیفه جمعی هنگ مرزی شهرستان پاوه پس از اتمام خدمت مقدس سربازی با اهدای حقوق ایام سربازی خود یک زندانی جرایم مالی غیرعمد را آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگرداند.