حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای روز پنج شنبه در نشست با قضات و کارکنان دستگاه قضایی استان ایلام اظهار کرد: مردم ایلام سختی‌های زیادی کشیدند و خدمت به به مردمی که ۳ هزار شهید و ۱۲ هزار نفر جانباز را تقدیم کرده‌اند مایه افتخار است.

و ی با بیان اینکه مشکلات مردم و مسائل اجتماعی و قضایی خیلی زیاد است و امروز امروز این امکان را داریم که با اختیاراتی که داریم بتوانیم از مشکلات مردم گره گشایی کنیم، تصریح کرد: در استان چند سرمایه بزرگ از جمله ایمان و اعتقاد مردم استان سرمایه بزرگی است و این سرمایه برکات زیادی را به دنبال داشته است و سرمایه معنوی دیگر خانواده معظم شهدا جانبازان و ایثارگران و جانبازانی است که بزرگترین سرمایه خود را از دست داده‌اند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: اما با وجود سرمایه های معنوی و مادی فراوان چرا باید حتی یک نفر جوان ایلامی بیکار باشد.اگر مشکل برنامه‌ریزی و تلاش و تدبیر داریم باید اهتمام بیشتری برای حل این مشکلات داشته باشیم.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: گرفتاری‌ها کمبودهای دستگاه قضا را می دانم استرس خانواده قضا و مسایلشان را می‌دانم اما از شما می‌خواهم به خاطر خدا و به خاطر مردم خدمت بیشتری بکنید و تا جایی که ممکن است به مشکلات مردم اضافه نکنید و تا جایی که ممکن است از بار زندان‌ها بکاهند.

رییس قوه قضاییه خطاب به قضات تاکید کرد: تا جایی که ممکن است برای جلوگیری از قصاص از ظرفیت های مردم، ریش سفیدان و بزرگان استان استفاده شود.