بارش شدید باران همراه با وزش باد امروز عصر در شهرستان‌های فیروزکوه ، دماوند و پردیس باعث جاری شدن سیلاب در معابر و مسیل‌ها شد.

شاهین فتحی مدیر جمعیت هلال احمر استان تهران در گفت و گو با خبرنگار فارس در تهران اظهار کرد: ساعت ۱۷:۱۰ امروز ششم مرداد ماه ۱۴۰۱ گزارشی مبنی بر وقوع سیلاب در روستای زرین دشت فیروزکوه اعلام شد.

وی گفت: بلافاصله ۱۸ نفر از نیروهای عملیاتی هلال احمر استان تهران در شهرستان فیروزکوه به این منطقه اعزام شدند.

فتحی بیان کرد: در این عملیات تاکنون، ۵ خودرو عملیاتی شامل آمبولانس و خودرو نجات در منطقه سیل زده حضور پیدا کردند تا در صورت نیاز، خدمات خود را ارائه کنند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران با بیان این که یک فروند بالگرد به فیروزکوه اعزام شد، ادامه داد: استان های قم و قزوین در حالت آماده باش کامل برای پشتیبانی از تهران هستند و در صورت نیاز به استان تهران اعزام خواهند شد.

محور ریلی تهران- شمال به دلیل سیل در منطقه روستای زدین دشت شهرستان فیروزکوه مسدود شد.

طوفان و سیلاب در 5 شهرستان استان تهران/ 7 فوتی در موج دوم

جاری شده سیل در شهرستان اسلامشهر

لحظاتی پیش بارش باران شدید و وزش باد باعث جاری شدن سیلاب در معابر و همچنین قطعی برق برخی از مناطق این شهرستان شده است.

فیلم| آبگرفتگی در معابر اسلامشهر

قطعی برق در شهرری

باد شدید به همراه بارش باران باعث قطعی برق در برخی مناطق شهرستان ری شد.

رئیس ستاد بحران کشور بیان کرد: در شرق استان تهران در روستای وسکاره ۱۴ خودرو را آب برده بود و یک نفر جان خود را از دست داده است که پیکر آن توسط نیروهای امدادی پیدا شد.

وی گفت: در روستای جرود فقط به خانه آسیب رساننده است و آسیب جانی تا بحال نداشته است.

وی ادامه داد: در روستای مرزداران هم وضعیت شدت بیشتری دارد پیش بینی می شود 6 نفر جان خود را از دست داده اند و کماکان جست و جو ادامه دارد چرا که اینجا هم سیل وارد خانه آمده و هم کوه ریزش کرده است

عصر امروز همزمان با بارش نزولات جو‌ی، اسماعیل سلیمانی، بخشدار مرکزی دماوند به همراه عوامل ستاد مدیریت بحران فرمانداری شهرستان دماوند و رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، با حضور در محور تهران فیروزکوه محدوده جابان و سربندان از وضعیت این روستاها بازدید کردند.

در این بازدید بر انجام اقدامات لازم در راستای تسهیل در تردد خودروها و جلوگیری از مشکلات ناشی از وقوع سیلاب تاکید شد‌. هم‌اکنون با تلاش‌های صورت گرفته، جاده بازگشایی و ترافیک روان‌سازی گردید.

در شهرستان دماوند مناطق شمالی رودهن، به ویژه روستای وسکاره، روستاهای هویر، دهنار درگیر سیلاب هستند برخی از شهرها مانند رودهن و دماوند دچار آبگرفتگی شدید هستند. همچنین در شهرستان‌های فیروزکوه روستاهای غربی از روستای‌های زرین دشت، آتشان، مزداران و خمده درگیر سیلاب هستند.