تملک ۱۵ پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس در دستور کار شهرداری تهران/ سازمان بوستان ها گزارشی از بوستان‌های اهدایی رهبر انقلاب ارایه کند

مهدی پیرهادی در جریان جلسه کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران که در سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: خرید ۱۵ پلاک ثبتی

در دستور کار سازمان بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران قرار دارد تا به بوستان های محلی تبدیل شود.

وی با تاکید بر اینکه در برخی از محله های پایتخت با کمبود سرانه فضای سبز مواجه هستیم، اظهار داشت: در سال ۱۴۰۲ خرید ۱۵ پلاک ثبتی کامل و با تبدیل شدن به بوستان، در اختیار شهروندان قرار می گیرند.

پیرهادی با بیان اینکه ایجاد بوستانها در تمام محله ها سند افتخار مدیریت شهری این دوره است، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم با ایجاد و افزایش سرانه فضای سبز محله‌های پایتخت به ویژه محله‌های کم‌برخوردار، عدالت فضای سبز را توسعه دهیم.

جلوگیری از حفر چاه

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه فرونشست یکی از تهدیدات جدی شهر تهران، خاطر نشان کرد: در مناطق جنوبی از جمله ۱۶ ، ۱۷، ۱۸ و ۱۹ و ۲۱ نگرانیهایی درباره فرو نشست وجود دارد که باید با جلوگیری از استفاده بی رویه از آبهای زیرزمینی و حفر چاه و همچنین برنامه ریزی جهت تغذیه مصنوعی آبخوانهای  مورد هدف به منظور کاهش فروش نشست ها اقدام نمود.

وی از شهرداری تهران و سازمان بوستان ها خواست از ایجاد هرگونه چاه در شهر تهران جلوگیری کنند.

پیرهادی خاطرنشان کرد: بوستان‌های جنگلی و فضای سبز شهر تهران باید با پساب های بهداشتی آبیاری شوند و وزارت نیرو و سازمان آب و فاضلاب تهران موظف هستند پساب بهداشتی در اختیار شهرداری برای آبیاری بوستان ها قرار دهند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت توسعه آبیاری هوشمند و هوشمندسازی بوستان ها تاکید کرد و گفت: هوشمندسازی باید در سال جاری کامل شود و استفاده از پساب در فضای سبز با دقت دنبال شود.

نصب بیش از یکصد مخزن آب اضطراری در بوستان های پایتخت

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه ایجاد مخازن اضطراری آب در بوستان ها را از دیگر افتخارات این دوره مدیریت شهری و تلاش کمیسیون عنوان کرد.

تملک ۱۵ پلاک ثبتی بزرگ‌مقیاس در دستور کار شهرداری تهران/ سازمان بوستان ها گزارشی از بوستان‌های اهدایی رهبر انقلاب ارایه کند

پیرهادی ادامه داد: شهر تهران در معرض تهدید بلایای طبیعی از جمله زلزله است که باید پیش بینی های لازم در این خصوص انجام شود که نصب مخازن آب اضطراری یکی از این تمهیدات و پیش بینی هاست. 

وی یادآور شد: تا کنون جانمایی ۲۴۹ مخزن اضطراری آب انجام شده و این مخازن در بیش از یکصد محله نصب شده اند.

تسریع در تهیه طرح جامع فضای سبز شهر تهران

پیرهادی همچنین با اشاره به ضرورت تسریع در تهیه و تصویب طرح جامع فضای سبز شهر تهران، ابراز امیدواری کرد این طرح امسال تهیه و به تصویب شورای شهر برسد.

وی گفت: در صورت تصویب این طرح‌، شهر تهران طرح جامع مناسبی برای توسعه فضای سبز خواهد داشت.

توجه به ایجاد جاده های تندرستی در بوستان‌ها

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران،  توجه به ایجاد و توسعه جاده های تندرستی در بوستان های جدیدالتاسیس شهر تهران را با اهمیت دانست و گفت: شهروندان به استفاده از جاده‌های سلامتی علاقه‌مند هستند و با ایجاد این جاده‌ها سرانه ورزشی محله ها نیز افزایش می‌یابد.

ارائه گزارشی از بوستان‌های اهدایی رهبر انقلاب به پایتخت نشینان

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در این‌ جلسه دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص ایجاد فضای سبز را یادآور شد و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکنون چندین بوستان به شهروندان در تهران اهدا کردند که ضروری است سازمان بوستانها گزارشی در خصوص این بوستان‌ها تهیه و در صحن شورای شهر ارائه کند.

وی از بوستان‌های قلعه مرغی، ولایت و یاس به عنوان بوستان هایی یاد کرد که به دستور رهبر انقلاب در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

پیرهادی یادآور شد: همچنین جدیدا دستور در اختیار قرار دادن و ساخت  بوستان  ۴۵ هکتاری در شهر تهران، (پروژه چهار باغ) را صادر کردند‌ که فاز اول آن در سال ۱۴۰۲ افتتاح خواهد شد .

سرانه استفاده از بوستان های جنگلی پایین است

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در این جلسه با بیان اینکه بوستان های جنگلی در مناطق مختلف پایتخت باید محلی برای گذراندن اوقات فراغت سالم برای شهروندان باشد، بر ایجاد تفرجگاه های مناسب در  بوستان های جنگلی تاکید کرد.

وی گفت: سرانه استفاده از بوستان های جنگلی نسبت به هزینه هایی که شهرداری برای آنها انجام می دهد بسیار کم است و باید با تلاش سازمان بوستانها این سرانه افزایش یابد.