به گزارش افکارنیوز،

23 آذرماه سال گذشته دختر جوانی با مراجعه به اداره آگاهی لرستان پرده از سرنوشت تلخی برداشت و گفت: 4 نقابدار به ویلایی که من و مادرم در آنجا زندگی می‌کنیم دستبرد زدند و با قیچی النگوهایمان را بریده و ما را تسلیم خواسته شوم خود کردند.

پلیس لرستان که با شنیدن این ادعاها خود را در برابر دزدان شیطان‌صفتی می‌دید ردیابی‌های گسترده‌ای را آغاز کرد اما دزدان، نقابدار بوده و هیچ سرنخی به دست نیامد تا اینکه روز یکشنبه 22 فروردین دختر خانواده باز به اداره پلیس آگاهی رفت و به افسر پرونده گفت: با شماره همراه من که دزدان آن را به سرقت برده بودند عکس دو دزد را در تلگرام شناسایی کرده‌ام. با این ادعاها تیم ویژه‌ای در پلیس فتا تشکیل و با ردزنی‌های سایبری خانه دزدان در کرج شناسایی شد و با دستور قضایی مخفیگاه آنها که تنها مظنون به حساب می‌آمدند تحت محاصره قرار گرفت. وقتی مردی به نام جلال دستگیر شد با اعترافات تکان‌دهنده، سرقت از خانه مادر و دختر را به گردن گرفت و همدستش به نام علی را لو داد و وی را سر قرار به کمینگاه پلیس کشاند.

سرهنگ فیروز خواه جانشین رئیس پلیس کرج گفت: دزدان شیطان‌صفت در بازجویی‌ها جرم خود را پذیرفتند و با دستور قضایی برای تحقیقات به لرستان انتقال داده شدند.

  گفت‌وگو با دزد نقابدار

 

علی باور ندارد عکس تلگرامی، او را لو داده است.

چند سال داری؟ 34 سال.

ازدواج کرده‌ای؟ خیر.

چند کلاس درس خوانده‌ای؟ سیکل دارم.

سابقه کیفری داری؟ بله.

اهل کجایی؟ لرستان.

اینجا چه کار می‌کنی؟ برای پنهان شدن به کرج فرار کردیم.

چه مدت دوران محکومیت را در زندان گذرانده‌ای؟ 3 سال.

طراحی سرقت را چه کسی انجام داد؟ با هم طراحی کردیم.

انگیزه‌ات از سرقت چه بود؟ من برای خوشگذرانی انجام دادم و اصلاً فکر نمی‌کردم دستگیر شوم.

اعتیاد داری؟ بله.

چند سال است که موادمخدر مصرف می‌کنی؟ 4 سال است.

پیش از این به فکر کار آبرومندانه بوده‌ای؟! بله اما سوادم کم است و هیچ اعتباری ندارم.