به گزارش افکارنیوز، محسن پیرهادی در رابطه با وضعیت محله اختیاریه واقع در منطقه 3، گفت: در این محله مواردی از جمله تعیین تکلیف و تکمیل پروژه اصلاح هندسی میدان اختیاریه با تملک چند پلاک در ابتدای خیابان شهید لطیفی و عقب نشینی دو مدرسه واقع در شمال خیابان، جمع آوری ایستگاه اتوبوس در میدان اختیاریه به علت عدم وجود پایانه و کم عرض بودن معابر و اتمام عملیات ساختمانی پارکینگ طبقاتی احداث شده در خیابان سعادت (جنوب میدان میوه تره بار اختیاریه)  به منظور کاهش بار ترافیکی در دست بررسی است.

 وی افزود: در حوزه فرهنگی و اجتماعی محله اختیاریه نیز چند موضوع در دست پیگیری است که از آن جمله می توان به مساعدت جهت بازسازی و عمران مساجد محله ، فعالیت های عمرانی و تأمین برخی از اقلام مورد نیاز مدارس، تغییر محل ساختمان سرای محله به مکانی با دسترسی بهتر برای اهالی اشاره کرد.

تسریع در روند صدور پروانه های ساخت و ساز

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: تسریع در روند صدور پروانه و اطلاع رسانی مناسب در خصوص بسته های تشویقی به منظور نوسازی و بهسازی بافت فرسوده در حوزه شهرسازی در دست اقدام است.

پیرهادی با اشاره به درخواست شورایاران محل مبنی بر تغییر نام "خیابان زرنگ" به نام "شهید محمد شیخی" گفت: این موضوع به کمیسیون نامگذاری شورای شهر تهران ارجاع داده شده است.

محله زرگنده – منطقه 3

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در ادامه درباره وضعیت محله زرگنده واقع در منطقه 3 ، بیان کرد: در حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری مواردی از جمله نظارت مستمر بر عملکرد پیمانکاران خدمات شهری به منظور جمع آوری به موقع زباله های بازیافتی، افزایش تعداد مخازن به ویژه در خیابان عمرانی، نبش کلینیک رئوف واقع در خیابان شکرآبی و جنب امام زاده اسماعیل(ع) در خیابان شهید حیدری و ساماندهی صنایع و مشاغل مزاحم و عاملین سد معبر از جمله فروش قلیان در دست بررسی است.

از بین بردن بوی نامطبوع ناشی از تصفیه خانه فاضلاب زرگنده

وی گفت: یکی از مواردی که در حوزه سلامت محله به طور جدی در دست بررسی است  اتخاذ تدابیر لازم برای از بین بردن بوی نامطبوع ناشی از تصفیه خانه فاضلاب زرگنده است.

پیرهادی بیان کرد: احداث میدان میوه و تره بار در محدوده انتهای خیابان نونهالان- راجیان، پیش بینی پایگاه مدیریت بحران و احداث ایستگاه آتش نشانی در سطح محله سایر مواردی هستند که در حوزه خدمات شهری پیگیری می شوند.

رئیس کمیته نظارت شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: در حوزه عمران، حمل و نقل و ترافیک محله زرگنده نیز موضوع احداث ایستگاه تاکسی و اتوبوس در مسیر خیابان شهید دلبری به مترو قلهک، ساماندهی ترافیکی محدوده بلوار آرش و خیابان راجی به سمت شریعتی، احداث پارکینگ طبقاتی با مشارکت بخش خصوصی در سطح محله و ترمیم اساسی روکش آسفالت معابر در دست بررسی است.

توسعه مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) در محله زرگنده

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: احداث سالن های ورزشی چند منظوره  و زمین فوتبال، احداث استخر در سطح محله، پیش بینی زمین مناسب به منظور احداث مرکز فرهنگی، توسعه مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) واقع در خیابان شهید بلائیان و جانمایی و نصب بیلبوردهای تبلیغاتی در نقاطی از محله سایر مواردی است که در دست پیگیری است.

پیرهادی با اشاره به راه اندازی دفتر خدمات نوسازی در سطح محله بیان کرد: این کار به منظور راهنمایی اهالی در خصوص بسته های تشویقی به منظور نوسازی و بهسازی بافت فرسوده صورت می گیرد.

وی در پایان گفت: استقرار مأموران نیروی انتظامی به منظور تأمین امنیت محله به دلیل وجود توزیع کنندگان مواد مخدر، مزاحمت نوامیس و کیف قاپی در دست بررسی است و این موضوع به سازمان مربوطه ارجاع شده است.