به گزارش افکارنیوز،

اقبال شاکری گفت: در شرایطی که شاهد حملات انتحاری تروریست‌ها در حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) و مجلس شورای اسلامی بوده ایم، حاشیه هایی در رابطه با تامین امنیت خطوط مترو نیز مطرح شده است.

 

وی افزود: در رابطه با امنیت مترو با مشکلی مواجه نیستیم و شهروندان نباید هراس داشته باشند. 

 

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به تامین امنیت مترو از سوی نهادهای امنیتی اظهارکرد: نیروهای امنیتی خارج از مجموعه شرکت بهره برداری مترو تهران امنیت ایستگاه‌های مترو و واگن‌ها را برعهده داشته تا شهروندان در خطوط مختلف قطار شهری دچار مشکل نشوند. 

 

شاکری در خصوص تصویب لایحه "بررسی برنامه‌های مدیریت بحران و حوادث اضطراری در مترو" تصریح کرد: حدود ۵ ماه پیش مصوبه‌ای در رابطه با مدیریت بحران و حوادث اضطراری در مترو در شورای شهر تهران به تصویب رسید. 

 

وی ادامه داد: در این مصوبه به تمام موضوعات پیرامون حوادث و بحران‌ها اشاره شده و پیش بینی‌های لازم در این رابطه صورت گرفته است. 

 

رئیس کمیته ایمنی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مترو به منظور جلوگیری از حوادث غیر مترقبه خاطرنشان کرد: مصوبه شورای شهر تهران هنوز اجرایی نشده، اما در این شرایط نیز مترو تهران فعالیت‌های خود را متوقف نکرده و آمادگی برخورد با هر مشکلی را دارد. 

 

شاکری تاکید کرد: شرکت بهره برداری مترو تهران در حال بهره برداری و ارائه خدمات به شهروندان است و بدون وقفه خدمات در مترو ارائه می‌شود.