به گزارش افکارنیوز،

محمدحسین قربانی درباره اضافه شدن خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت، افزود: واقعیت آن است که در طرح تحول سلامت حدود 350 خدمت را تعرفه گذاری کردیم این درحالی است که خدمات دندانپزشکی مغفول واقع شد. 

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: هزینه دندانپزشکی بسیار بالا است و بسیاری از مردم به دلیل همین هزینه‌های بالا قادر به مراجعه به دندانپزشکی نیستند لذا جای خالی خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت به شدت احساس می‌شد. 

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید این واقعیت را پذیرفت که 50 درصد بیماری‌های گوارشی به جهت خرابی دندان‌ها است درحالی که بسیاری از مردم در پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی ناتوان هستند. 

وی یادآور شد: دیده شدن خدمات دندانپزشکی در طرح تحول سلامت اقدام مثبتی در وزارت بهداشت است که می‌تواند باعث افزایش مراجعه مردم به دندانپزشکی و در ‌‌نهایت داشتن دندان‌های سالم برای افراد جامعه شود. 

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به خانه ملت گفت: این نیاز احساس می‌شد که گام بعدی وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت، توجه به حوزه دهان و دندان باشد تا خدمات این حوزه برای مردم با قیمت مناسب ارایه شود.