به گزارش افکارنیوز،

پرویز فتاح با اشاره به ارائه لایحه بودجه به مجلس شورای اسلامی گفت: پس از اینکه روز یکشنبه هفته گذشته لایحه بودجه به مجلس ارائه شد بنده بلافاصله از روز دوشنبه و سه شنبه در کمیسیون های تخصصی و هیات رئیسه مجلس حضور یافته و روز گذشته به دعوت کمیسیون عمران در این کمیسیون حاضر شدم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، با بیان اینکه اصل لایحه دولت به مجلس درباره امور کمیته امداد جای تشکر دارد، افزود: ردیف اصلی کمیته امداد که ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بوده ۱۰ درصد افزوده شده است البته اگر بیشتر اضافه می شد خوشحال تر می شدیم.

افزایش بودجه برای پرداخت مستمری افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به ۷ هزار میلیارد تومان

وی با اشاره به تصویب ردیفی در ذیل تبصره ۱۴ بودجه سال ۹۶ ادامه داد: در سال ۹۶، ۴ هزار میلیارد تومان برای افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد قرار داده شد که از ابتدای سال ۹۶ تاکنون اجرایی شده است و براین اساس مستمری ماهانه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی سه برابر شد.

فتاح با بیان اینکه این ردیف در بودجه پیشنهادی دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ از ۴ هزار میلیارد تومان به ۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، یادآور شد: صبح امروز نشستی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی داشتیم که تفاهم و برداشت ما از بند مذکور این است که تمام این بودجه برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی است که با افزایش ۱۰ درصدی مستمری برای سال آینده ۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان صرف تحت پوشش های فعلی می شود و ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان می ماند.

مسکن مهر فاقد متقاضی به کمیته امداد واگذار شود

وی افزود: پیشنهاد ما این است که از این مقدار باقیمانده کمیته امداد و بهزیستی برای تحت پوشش گرفتن افراد پشت نوبت مانده استفاده شود که تقاضای مجلس است البته پیشنهاد ما این نیست که چیزی به ردیف اضافه شود و همین ردیف دولت برای رفع فقر مطلق استفاده شود تا افراد پشت نوبت مانده تحت پوشش قرار گیرند.

رئیس کمیته امداد با اشاره به تبصره ۱۶ لایحه بودجه مربوط به وام اشتغال ادامه داد: دولت در پیشنهاد خود ۲ هزار میلیارد تومان آورده که ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای کمیته امداد و ۶۰۰ میلیارد تومان برای بهزیستی که نسبت به سال ۹۶، هزار میلیارد تومان کمتر شده است که مجلس و دولت موافق هستند که در کمیسیون تلفیق و صحن علنی مجلس عدد ۲ هزار میلیارد تومان به ۳ هزار میلیارد تومان سال ۹۶ ارتقاء یابد البته تقاضاهایی برای برخی تبصره ها داریم که موافق با پیشنهاد رئیس جمهور برای فقر مطلق است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) اظهار داشت: در کمیسیون عمران پیشنهادی مطرح کردم مبنی بر اینکه تبصره یا بندی در لایحه بودجه آورده شود که مسکن مهر فاقد متقاضی به کمیته امداد واگذار شود تا واحدهای بدون متقاضی تکمیل شود و به افراد تحت پوشش کمیته امداد ارائه شود که وزیر راه و شهرسازی با این اقدام موافق است که اگر در ذیل یک تبصره قرار گیرد راه قانونی برای دولت و وزارت راه و شهرسازی باز می شود.