گروه اجتماعی-  محسن هاشمی امروز در در سی و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش با اشاره به اینکه زلزله نباید کوچک شمرده شود، گفت: باید دستگاه‌های ذیربط فعالیت‌های خود را به تندی پیش ببرند و تخصیص اعتبارها هر چه زودتر در جهت پیشگیری از تلفات و خسارات زلزله اتفاق بیفتد و این موضوع نباید آنقدر بزرگ باشد که موجب تلاطم در جامعه شود. 

به گزارش افکارنیوز، اما خبر مهمی که محسن هاشمی داد این بود که " قرار بود امروز نجفی شهردار تهران برای اقدامات مربوط به زلزله و هدایت و مدیریت بحران، در گروه‌های چهارده‌گانه در صحن شورا حضور پیدا کند که به دلیل یک جلسه مهم نتوانست حضور پیدا کند و در روز یکشنبه هفته آینده شهردار تهران در صحن شورا حضور پیدا خواهد کرد و گزارش خود را ارائه خواهد داد."

سوال اینجاست، چه جلسه ای مهمتر از بررسی زلزله اخیر تهران وجود داشته که نجفی آن را به حضور در صحن شورا ترجیح داده است؟

در شبی که زلزله آمد نیز انتقادات فراوانی به نجفی وارد شد که در ان شب کجا بوده است. این در حالی است که وی چندی پیش اعلام کرده بود که مدیریت بحران تهران "از برخی جهات در شرایط مناسبی قرار دارد و جای نگرانی نیست. دولت مسئولیت رسیدگی به زلزله احتمالی تهران و مدیریت بحران را به شهرداری سپرده است.

حال سوال اینجاست وقتی مدیریت بحران با شهرداری است چرا شهردار تهران حضور در جلسه ای دیگر را به جای وظیفه اصلی خود برای گزارش زلزله در صحن شورا ترجیح می دهد؟