به گزارش افکارنیوز،

عسل بی‌شک یکی از شگفت انگیز ترین مواد غذایی است که بشر تا به امروز با آن روبرو شده است. این ماده جادوئی می‌تواند یک عمر بدون تغییر باقی بماند به شرط آنکه درون ظرفی خوب پلمپ شده باشد. با این تفاسیر نگهداری آن درون یخچال هیچ فایده ای ندارد. پس برای نگهداری عسل نیازی به یخچال نیست علاوه بر این سرمای درون یخچال می‌تواند عمل کریسالیزاسیون (شکرک) شدن آن را افزایش دهد و نتیجه نگهداری عسل درون یخچال این است که این ماده شفاف به یک ماده خمیری بد فرم تبدیل می شود که گاها شکرک حاصل از آن می تواند مزه آن را زیر سوال ببرد.

سرویس سبک زندگی فردا: بشیر قلی زاده سرچشمه: این امر کاملا طبیعی است که همه ما علاقه داریم غذاهایی را که خریداری می کنیم را به خوبی محافظت کنیم. بی شک اکثرا به این فکر می کنند که بهترین جا برای نگهداری غذا یخچال است. با این حال برخی غذاها نیازی ندارند که حتما درون یخچال نگهداری شوند این گون مواد در دمای منزل نیز می توانند سالم بمانند و هیچ جای نگرانی نیست. در ادامه این مطلب شما را با برخی از این نوع غذاها آشنا می کنیم که نیازی ندارند برای اینکه حفظ شوند در یخچال نگهداری شوند.

موز

موز از آن دست از مواد غذایی محسوب می شود که نیازی نیست درون یخچال نگهداری شود. طبق گفته کارشناسان اگر شما موز نارس را خریداری کنید و آن را درون یخچال نگهداری کنید پروسه رسیده شدن آن را مختل می کنید. موز از آن دست از میوه‌هایی است که به صورت نارس برداشت می شود و پس از گذشت زمان به شکل رسیده و قابل خوردن در می آید. نباید از یاد برد که رطوبت و تاریکی یخچال فقط باعث پوسیدگی موز می شود.

سیب زمینی

بهترین مکان برای نگه داری سیب زمینی مکانی است که تاریک، خشک و خنک باشد. این کار مانع از جوانه زدن سیب زمینی می شود. اما سرمای زیاد درون یخچال به ویژه فریزر باعث ترش شدن مزه سیب زمینی می شود. بنا بر این نگهداری سیب زمینی بیرون از یخچال برای حفظ سلامتی آن کاملا ضروری است. همچنین توصیه می شود که سیب زمینی را درون کیسه های پلاستیکی و یا کاغذی محبوس نکنید. یکی از مکان های مناسب برای نگهداری سیب زمینی جعبه هایی مقوایی است که دارای گردش هوایی مناسب باشند.

پیاز

قرار دادن پیاز درون یخچال و یا فریزر می تواند باعث نرم شدن آن شود. البته طبق نظر متخصصین بهترین مکان برای پیاز پوست کنده یخچال است چرا که محیط باز، پیاز پوست کنده را آلوده می کند. البته سرخ کردن پیاز نیز راهی است برای بالا بردن عمر مصرف آن، اما باید دقت داشته باشید که پیاز سرخ کرده را حتما درون یخچال نگهداری کنید. و اما پیازی که خریداری کرده اید برای اینکه عمرشان را بالا ببرید و از جوانه زدن زود هنگام‌شان جلوگیری کنید بهتر است آن ها را در یک مکان تاریک که نور بسیار کمی به آن می رسد قرار دهید و به هیچ عنوان آن را درون یخچال و حتی فریزر قرا ندهید.

سیر

باور کنید یا نه، قرار دادن سیر درون یخچال، باعث تشدید در جوانه زنی آن می شود. همچنین این امر باعث لاستیک مانند شدن جنس سیر می شود. نباید از یاد ببرید وقتی که سیر را درون یخچال نگهداری می کنید. ظاهر آن تغییری نمی کند و تا وقتی آن را از یخچال بیرون نیاورید و باز نکنید نمی توانید تشخیص دهید که چقدر تغییر کرده است.

نان

هیچ کجا مانند یخچال نمی تواند باعث خشک و بد مزه شدن نان شود دمای سرد یخچال به راحتی نان را تبدیل به یک جسم سخت و در عین حال بی مزه می کند. البته قرار دادن نان درون کیسه پلاستیکی می تواند طعم و مزه آن را برای چند روز حفظ کند فقط اشکال کار این روش این است که بلافاصله پس از بیرون آوردن نان ونرم شدنش باید مصرف شود اگر دوباره بخواهید آن را درون یخچال نگهداری کنید کیفیت، مزه و طعم آن به شدت پایین می آید.

قهوه

این جمله کاملا درست است که اگر می خواهید دانه های قهوه شما طعم مزه خود را حفظ کنند باید در یک مکان بدون نور و خنک و ترجیحا تاریک نگهداری شوند. اما این امر دلیلی نمی شود که دانه های قهوه را بدون هیچ گونه پوششی درون یخچال نگهداری کنید این کار بر روی طعم مزه آن تاثیر منفی خواهد گذاشت. اگر می خواهید عمر مفید وطعم، مزه قهوه را برای یک ماه و بیشتر حفظ کنید بهتر است آن ها را درون کیسه های پلاستیکی که از ورود و خروج هوا جلوگیری می‌کند استفاده کنید. این امر عمر مفید آن ها را بالا می برد.

گوجه

گوجه فرنگی با توجه به رنگ و مزه ای که دارد از محبوبیت خاصی در بین مردم برخوردار است. اما قرار دادن گوجه ها درون یخچال می تواید باعث کاهش طعم و مزه آن ها شود. علاوه بر این هوای سرد درون یخچال از رسیده شدن کامل گوجه ها جلوگیری می کند. همانطور که همه می دانیم گوجه هر چقدر رسیده تر باشد مزه و طعم آن نیز بیشتر می شود. طبق گفته هارولد مک گای دمای سرد یخچال بافت گوجه فرنگی را تغییر می دهد. تغییر در بافت گوجه فرنگی می تواند اثره بدی بر مزه آن داشته باشد. بهترین مکان برای نگه داری گوجه فرنگی یک سبد است که هوادهی خوبی داشت باشد.

عسل

عسل بی‌شک یکی از شگفت انگیز ترین مواد غذایی است که بشر تا به امروز با آن روبرو شده است. این ماده جادوئی می‌تواند یک عمر بدون تغییر باقی بماند به شرط آنکه درون ظرفی خوب پلمپ شده باشد. با این تفاسیر نگهداری آن درون یخچال هیچ فایده ای ندارد. پس برای نگهداری عسل نیازی به یخچال نیست علاوه بر این سرمای درون یخچال می‌تواند عمل کریسالیزاسیون (شکرک) شدن آن را افزایش دهد و نتیجه نگهداری عسل درون یخچال این است که این ماده شفاف به یک ماده خمیری بد فرم تبدیل می شود که گاها شکرک حاصل از آن می تواند مزه آن را زیر سوال ببرد.

هندوانه

اگر هندوانه که خریده اید را باز نکنید نیازی نیست که آن را درون یخچال نگهداری کنید. طبق تحقیقاتی که توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده در این باره صورت گرفته است نشان می دهد که وقتی شما هندوانه را خارج از یخچال نگهداری می کنید در واقع آنتی اکسیدان آن بیشتر حفظ می شود. اگر هندوانه درون یخچال نگهداری شود برخی از ترکیبات بتا کاروتن آن نیز کم می شود. در هر صورت تا زمانی که هندوانه خود را باز نکرده اید نیازی نیست آن را درون یخچال نگهداری کنید.

روغن زیتون

از آنجایی که اگر روغن زیتون را درون یخچال نگهداری کنید سفت می شود. با این تفاسیر آن را هرگز درون یخچال قرار ندهید. بهترین مکان برای نگه داری روغن زیتون جایی است که تاریک و خنک باشد منظور از خنک بودن نه اینکه به اندازی سرمای درون یخچال باشد چرا که در چنین شرایطی روغن زیتون مانند کره می شود و دیگر آن کارای قبل را نخواهد داشت.

انواع میوه ها

همانطور که گوجه فرنگی و سایر مواد غذایی این چنین وقتی در یخچال قرار بگیرند فرایند رسیدن آنها متوقف می شود این امر برای میوه ها نیز اتفاق می افتد. برخی میوه ها هم چون کیوی، زردآلو، انبه، آلو و هلو ها را وقتی در محیط سرد یخچال قرار بگیرند برخی از مواد مغذی خود را از دست می دهند. میوه هایی که نام برده شد، وقتی در معرض سرمای یخچال قرار بگیرند غشای میوه های خود را نیز از دست می دهند از این رو کیفیت طعم و مزه آن پایین می آید.

تخم مرغ

این یک بحث طولانی است که آیا باید تخم مرغ را درون یخچال نگه داری کرد یا نه. یک مطالعه در این باره نشان می دهد که تخم مرغ درون یخچال خواص طبیعی خود را از دست نمی دهد اما در یک مطالعه دیگر ثابت شده نگهداری تخم مرغ در فضای باز مشکلی برای آن به وجود نمی آورد. اماعده ای بر این باورند که سرما درون یخچال طعم طبیعی تخم مرغ را خراب می کند. بحث ها در این باره بسیار زیاد است بهتر است شما به اندازه نیاز هفتگی خود تخم مرغ تهیه کنید تا دیگر نگران سالم ماندن آن در خارج از یخچال نباشید.

خیار

درجه حرارت اتاق مکان مناسبی برای نگهداری خیار است. معمولا وقتی خیار را درون یخچال قرار می‌هید بعد از چند روز پوست آن چرکیده می شود. در واقع دمای سرد درون یخچال باعث تخریب سلول های پوست خیار می شود این کار کیفت و طعم خیار را نیز پایین می آورد. اگر دوست دارید با خیار پژمرده روبرو نشوید سعی کنید به میزان مصرف چند روز را، خریداری کنید و در صورت تمام شدن دوباره خیار تازه خریداری کنید.

هویج

هویج نیز مثل خیار وقتی درون یخچال قرار بگیرد پس از چند روز پوست آن چرکیده شده و شکل پژمرده ای به خود می گیرد این امر در طعم ومزه آن تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

مربا

از آنجایی که برای تولید مربا از انواع نگهدارنده استفاده می کنند اگر شما آن را بیرون از یخچال نیز نگهداری کنید مشکلی برای آن به وجود نمی آید. اما بسیاری از مردم به این جمله ایمان ندارند به محض آنکه درب مربا را باز می کنند آن را درون یخچال نگهداری می کنند. در ضمن سرمای زیاد یخچال می تواند باعث کریستالزه شده مربا شود و این امر در طعم و مزه آن تاثیر نامطلوب خواهد گذاشت.

ادویجات

نگهداری ادویه جات درون یخچال کار پسندیده ای نیست. این کار ارزش ندارد چرا که ادویجات با توجه به ساختاری که دارند به راحتی می توانند در محیط خارج از یخچال به خوبی سالم بمانند. یادتان نرود فضای ارزشمند یخچال‌تان را با انواع ادویه جات و ترشی جات پر نکنید این کار نه تنها برای سلامتی شما مفید نیست بلکه هزینه خنک نگهداشتن‌شان نیز باعث می شود تا هزینه مصرف برق تان بالا برود. اگر در مورد نگهداری انواع ادویه جات در خارج از خانه شک دارید بهتر است به فروشگاه های که این گونه مواد را در هوای باز به مردم عرضه می کنند سری بزنید تا مطمئن شوید که این گونه مواد درفضای باز فاسد نمی شوند.