به گزارش افکارنیوز،

پرویز سروری عضو شورای چهارم شهر تهران با اشاره به اینکه نجفی ‌روش آقای رئیس جمهور در سیاه‌نمایی را در پیش گرفته گفت: آقای روحانی که طبق وعده خود قرار بود گزارش صد روزه از عملکرد موفقیت‌های دولت خود را به اطلاع عموم برساند به ناگهان با گزارشی سیاه از ضعف‌های دولت گذشته مواجه شدیم! دولت یازدهم کارنامه فاقد عملکرد مثبتش و ناتوانی هایش را تا آخر متوجه دولت قبلی کرد. متاسفانه این روند بعد از گذشت پنج سال از ریاست ایشان بر دولت توسط روحانی و اطرافیانش ادامه دارد. معاون اول رئیس جمهور به جای گزارش و بیان عملکرد چند ساله خود عنوان می‌کند که به تازگی ماشین سقوط کرده را از ته دره بالا آورده ایم و مشخص نیست این ماشین تصادفی کی تعمیر شود و شاید امیدی به تعمیر و حرکت آن نباشد. آنچنان که یکی از متحدین و تئوریسین‌های اصلاح طلب عنوان کرده هشتصد سال برای ترمیم آسیب‌های دولت قبلی باید وقت بگذاریم!

سروری افزود ظاهرا اقای نجفی به علت اینکه کارنامه قابل ارائه‌ای در چهار ماه مدیریت خود ندارند ترجیح داده اند راه دولت را در پیش گرفته و همان روند را تکرار کنند! شاید چهار سال آینده اگر از آقای شهردار گزارشی بخواهیم ایشان عدم انجام امور را به گردن شهرداری قبلی انداخته و مدیریت دکتر قالیباف را به محلی برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی‌های خود تبدیل کنند.

وی با انتقاد از شهردار تهران با طرح چند سوال از ایشان تصریح نمود: بنده معتقدم گزارش ۵۰۰ صفحه‌ای آقای دکتر نجفی بیش از اینکه ناظر به بررسی فعالیت‌های مدیریت شهری در دوران دکتر قالیباف باشد یک گزارش سیاسی است. آقای نجفی شش سال عضو شورای سوم بوده اند و اتفاقا آقای دکتر قالیباف با رای ایشان شهردار شدند، یعنی آقای نجفی شش سال تمام قد مدافع عملکرد شهرداری تهران بودند، حال باید از آقای نجفی پرسید اگر به کارنامه شما در شورای سوم مراجعه کنیم چند بار به آقای شهردار تذکر دادید؟ چند سوال و چقدر علیه عملکرد نامطلوب وی موضع گیری داشته اید؟ مگرشما شورای چهارم را متهم به فقدان نظارت بر شهرداری نکردید در حالی که عمر شورای سوم با حضور شما بیشتر از شورای چهارم بود! اتفاقا شما آقای دکتر قالیباف را شهردار کردید. در شش سالی که بهترین زمان ارائه خدمات مدیریت شهری بود آقایان چه نظارت و تذکر و کنترلی داشتند که امروز بتوانند از آن دفاع کنند؟

عضو سابق شورای شهر تهران با بیان اینکه آقای نجفی باید پاسخگوی مدیریت خود باشد اذعان داشت: همکاران اصلاح طلب در طی سال‌های حضور خود در شورای شهر به کدامیک از موارد گزارش آقای نجفی درباره مدیریت شهری دکتر قالیباف اعتراض کرده اند؟ عدم پاسخ به این سوال نشان می‌دهد مساله کاملا سیاسی است و پشتوانه علمی و منطقی ندارد. به عبارتی شهردار فرار رو به جلوی بسیار حرفه‌ای دارند. ایشان خوب می‌دانند باید پاسخگوی دوران مدیریت خود باشند و باید به این سوال پاسخ دهند که چرا دراین مدت قادر به اداره شهر نبوده و درگیر کوچکترین مسائل شهر هستند؟ وقتی آقای نجفی آنقدر ناتوان است چگونه می‌تواند دست به چنین سیاه نمایی بزرگی بزند؟

وی با انتقاد از نادیده گرفتن دستاورد‌های مدیریت دکتر قالیباف گفت: بسیاری از مراکز بین المللی عملکرد شهرداری تهران را در حوزه‌های مختلف عمرانی همانند اجرای پل صدر، دریاچه خلیج فارس، اتوبان امام علی و ... مورد تایید قرارداده و آن را لایق جایزه بین المللی دانسته‌اند. آیا آقای نجفی دستاورد‌های مثبت عنوان شده را ندیده اند؟ آقای نجفی در مسیر غلط سیاسی کاری جناحی قدم گذاشته اند. ایشان مدیریت دکتر قالیباف را نه، بلکه توان و کارنامه نظام را به چالش کشیده اند! ایشان گمان کرده‌اند ذکر کارنامه مثبت دکتر قالیباف موجب تقویت جناح اصولگرا می‌شوند در حالی که بیان واقعیت به مثابه تقویت عملکرد نظام است. دستاورد‌های ۱۲ ساله مدیریت شهری دکتر قالیباف نیازی به گفتن ندارد چرا که مردم خود شاهد آن هستند. دریاچه خلیج فارس که تفریحگاه مردم تهران است؛ اتوبوس‌های بی آر تی که شرق تهران را به غرب وشمال را به جنوب متصل کرده و مردم کمتر درگیر ترافیک می‌شوند، پل طبیعت، گسترش خطوط مترو و بسیاری از خدمات فرهنگی، عمرانی دکتر قالیباف هر روز در معرض تماشا و بهره برداری مردم است از این رو نمی‌توان گفت: گزارش ایشان چیزی جز سیاه نمایی بوده است.

سروری با پیشنهاد ایجاد کرسی فرار به ‌جلو در دانشگاه‌ها برای نجفی گفت:  در حالیکه نیمه دوم امسال اقای نجفی شهردار بوده است، اما مدیریت شهری جدید هنوز خشت بر خشت نگذاشته است و تنها به دنبال تخریب مسوول سابق شهرداری است. بهتر است آقای نجفی استاد آموزش طرح فرار به جلو شوند و حتی به ایشان جایز جهانی اعطا شود و از آن مهمتر دو سه واحد نیز به دانشجویان فرار به جلو را تدریس کنند! جای تعجب دارد که ایشان چگونه کارنامه درخشان مدیریت دکتر قالیباف را با تبحر و اعتماد به نفس اینگونه سیاه جلوه می‌دهند.