به گزارش افکارنیوز،

دکتر سمانه سادات اکبری در خصوص بیماری‌های کلیوی گفت: علت‌هایی که سبب ایجاد سنگ کلیه می‌شود در خانم‌ها و آقایان متفاوت است. افرادی که غلظت خون دارد در صورت عدم درمان با مشکلات کلیوی مواجه می‌شوند.

وی افزود: غلطت خون باعث می‌شود خون در بدن بلوکه شود و این مسئله سبب می‌شود پروسه‌ی ادرار به خوبی انجام نشده و در نتیجه سم موجود در آن به بدن بازگردد.

اکبری ادامه داد: افرادی که مشکلات کبدی مانند کبدچرب دارند نیز دچار بیماری‌های کلیوی خواهند شد، زیرا کبد و کلیه با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. همچنین بیماران دیابتی نیز در معرض خطر ابتلا مشکلات کلیوی خواهند شد.

این متخصص طب سنتی درخصوص چگونگی درمان مشکلات کلیوی اظهار کرد: استفاده از غذا‌های ادرار آور، پرهیز از غذا‌های چرب، قطع کردن مصرف ادویه‌جات و همچنین مصرف زیاد غذا‌هایی نظیر آش و سوپ به بهبود وضعیت کلیه کمک می‌کند.

همچنین تصریح کرد: عرق خارشتر یکی از گیاهانی است که در درمان بیماری‌های کلیوی از جمله سنگ کلیه بسیار موثر است که می‌بایست روزانه ۲ بار مصرف کنند.

اکبری افزود: افرادی که به سنگ کلیه مبتلا می‌شوند کسانی هستند که مطمئنا مصرف آب پایینی دارند همچنین مصرف کافیین بالایی دارند یعنی قهوه یا چای پررنگ زیاد مصرف می‌کنند.

این متخصص طب سنتی با اشاره به انواع سنگ‌های کلیه گفت: ما چند نمونه سنگ کلیه دارم، سنگ‌های کلسیمی و سنگ‌های اگزالات از جمله‌ی آن‌ها هستند که هر کدام روند درمانی متفاوتی دارند.

وی ادامه داد: برای درمان سنگ‌های کلسیمی فرد می‌بایست مصرف شیر، ماست و سایر لبنیات را کاهش دهد. برای درمان سنگ‌های شاخه‌ای یا اگزالات نیز فرد می‌بایست مایعات را به صورتی زمان‌های تایین شده مصرف کمنند.

اکبری توصیه کرد: بیمارانی که مبتلا به سنگ‌های شاخه‌ای یا اوگزالات هستند مصرف آب را به روزانه ۱۲ لیوان افزایش دهند.

همچنین تصریح کرد: همه بیماران مبتلا به سنگ کلیه که افزایش وزن دارند؛ حتما باید وزن خود را کاهش دهند و همچنین بیمارانی که مشکل اضافه وزن ندارند حتما پیاده‌روی را در برنامه روزانه خود بگنجانند.

این متخصص طب سنتی در آخر یادآور شد: به مبتلایان سنگ کلیه توصیه می‌کنم حتی‌الامکان از مصرف دارو‌های مسکنخودداری کنند، زیرا این دارو‌ها باعث سفت شدن سنگ کلیه می‌شود و دفع آن را با مشکل مواجه می‌کند.