به گزارش افکارنیوز،

 سید حسن رسولی خزانه دار و نائب رئیس کمیسیون برنامه وبودجه شورای شهر تهران گفت:با کناره گیری محمدعلی نجفی به دلایلی که تا کنون برشمرده اند، مخالفم و به آن رای منفی خواهم داد.

وی افزود:برای فردی، چون شهردار که علاوه بر سابقه مبارزات سیاسی قبل از انقلاب در تشکیلات انجمن‌های اسلامی دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در آمریکا بوده و از تجارب ٤٠ ساله مدیریتی در سطوح عالی و مراحل حاد و بحرانی حیات جمهوری اسلامی ایران برخوردار است، سرد و گرم‌های روزگار را عملا از سر گذرانده، ترسیم پیش یابانه مسیر دشوار فراروی مدیریت شهری تهران کار سختی نبوده است و تردیدی در این فرض ندارم.

رسولی گفت:شورا و شهردار مستقیم و غیر مستقبم برگزیدگان شهروندان هستند، ما موظفیم امانتدارانه از اعطاء وکالت اکثریت بی نظیر رای دهندگان به موازات استمداد طلبی از سایر مراجع قانونی فرادستی کشور صیانت کنیم. شورا در این مسیر صادقانه و شفاف موضع گیری و عمل خواهد کرد. انتظار می‌رود  شهردار نیز علیرغم مشکلات جسمی و فشار‌های بیرونی به احترام مصالح شهروندان تمکین کند و ضمن انجام معالجه همانند برخی ازمسئولان، مسئولیت پذیرفته عالمانه خویش را همزمان عهده دار باشد در این صورت ناپایداری فعلی مدیریت و سازمان شهرداری به ثبات خواهد رسید.

عضو شورای شهر گفت:به فرض عدم تحقق ولو در حد محال این توقع، شورای پنجم توانایی اداره بهینه این بحران با به حد اقل رساندن هزینه‌های هنگفت تحمیل شده را دارا است، در صورت اصرار شهردار بر تقاضای خود، شاید از وی بخواهیم حداقل تا ٤ ماه آتی که باید لایحه برنامه سوم شهرداری تدوین و برای تصویب به شورا تقدیم شود در جایگاه مسئولیتی خود بماند و این مهم را راهبری کند.این راهکار میانه در صورت موافقت سایر اعضاء شورا و شهردار می‌تواند به عنوان راه حل راهبردی، صادقانه و غیرتاکتیکی، خسارات وارده به منافع شهروندان را حداقل سازی کند.

رسولی گفت: حدس و گمان‌های رسانه‌ای متفاوت روز‌های اخیر تحلیل‌های بیرون از شوراست، چرا که حساسیت و اهمیت موضوع اقتضاء می‌کند با پرهیز از شتاب زدگی از یک سو با حضور کارآمد شهردار و نظارت دقیق‌تر شورا اداره شهر با مانع روبرو نشود، از سوی دیگراستحکام رای قاطع شورا در حمایت از وی موجبات تصمیم گیری خردمندانه شهردار را مهیا کند. به آفات تعجیل و تاخیر تصمیم گیری واقفیم، در هر صورت شورای پنجم از ابتدا بنا را بر تعامل و پرهیز از بروز تنش در روابط و مناسبات فی مابین با سایر ارکان نظام داشته و توفیقات خوبی نیز در این عرصه کسب کرده است.

وی ادامه داد:انسجام شورا، کارآمدی حوزه خدمات شهری، اعتماد سازی، مبارزه شفاف با فساد مهمترین راهبرد‌های ماست، تحقق این اهداف کلیدی جز با تداوم رویکرد تعاملی اعتماد آور با مردم و مراجع حاکمیتی امکان پذیر نخواهد بود و تمامی همکارانم را در طی این مسیر مصمم می‌بینم.