به گزارش افکارنیوز،

احمد مسجد جامعی عضو شورای شهر تهران در نشست خبری کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران که امروز(شنبه) به همراه سایر اعضای این کمیسیون در انجمن آثار ملی و مفاخر ایران برگزار شد، با اشاره به حذف میدان قیصر امین پور در محدوده شهرداری منطقه 2 اظهار کرد: انتخاب نام قیصر امین پور برای آن میدان اتفاقی بود که برای اولین بار با ثبت نام یکی از شخصیت‌های ملی در یک میدان انجام می‌شد که شروع آن با نام قیصر بود.

وی با بیان اینکه انتخاب نام آن میدان به نام قیصر امین پور کار ساده‌ای نبود و مقدماتی داشت، تصریح کرد: نباید نام میادین‌ به این سادگی حذف شوند.

مسجد جامعی افزود: من نگران حذف میادین‌ تاریخی نظیر منیریه‌ و ولیعصر‌(عج) هستم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه در شرایط فعلی خودرو حرف اول را می‌زند و انسان، شعر و ادب جایگاه خاصی ندارند،تصریح کرد: اگرچه‌ ترافیک مسئله‌ مهمی است، اما اینکه به نفع خودرو راحت‌ترین راه را انتخاب کنیم، سیاست‌ درستی نیست و امیدوارم عاملان‌ این اقدام توضیح قانع‌ کننده‌ای داشته باشند.

مسجد جامعی در ادامه با اشاره به وضعیت خانه مینایی‌ و تبدیل آن به موزه گفت: شهرداری منطقه در حال برنامه‌ریزی است تا آن خانه را به موزه تبدیل کند.

وی با اشاره به خانه اتحادیه‌ ادامه داد: تملک‌ خانه‌های قدیمی از این دست دشوار است، چنانچه در این مورد 150 مالک داشتیم و تملک‌ آن بسیار سخت انجام شد.

عضو شورای شهر تهران در خصوص وضعیت برگزاری انتخابات شورایاری‌ها گفت: نامه انتخابات از سوی رئیس شورا برای وزیر کشور ارسال شده و تلاش می‌کنیم تا قبل از پایان سال در صورت موافقت برگزار شود.