گروه اجتماعی- دقیقا فردا ۲۱ آبان ماه سالگرد زلزله کرمانشاه است و یکسال از آن ماجرای دردناک میگذرد ... بیش از ۶۰۰ نفر در این حادثه کشته شده و نزدیک به ده هزار نفر زخمی شدند و حدود ۷۰ هزار نفر بی خانمان !
به گزارش افکارنیوز، چه بسیار زلزله زدگانی که هنوز در چادر و کانکس زندگی میکنند و چه بسیار هزینه هایی که به جای کمک به آنها خرج حق ماموریت و ایاب و ذهاب کارمندان جهت حضور در آنجا شد!
بسیاری از مردم آنجا با هزینه های خود آواربرداری کردند و هزینه بیل مکانیکی و کمپرسی دادند ...
شهر از نظر خدمات درمانی وضعیت مناسبی ندارد و هنوز بیمارستان جدیدی احداث نشده است ..
سلبریتی های پر مدعا ، با بوق و کرنا برای خودنمایی پول گرفتند و کاری نکردند ، در حالیکه انقلابیون بی ادعا در سکوت و گمنامی، هر ماه دوخانه تحویل زلزله زده ها دادند.
چند ارگان مسئول، واحدهایی را تاکنون به زلزله زدگان تحویل داده اند .. ولی در مقابل ،بسیاری از پیمانکاران هم، به دلیل گرانی مصالح ساختمانی و مشکلات دیگر کار را رها کرده اند !
به راستی چه کسی مسئول است ؟ از شخص رئیس جمهور محترم و وزرا و معاونین مربوطه ، باید پرسید که آیا زندگی اولیه مردم زلزله زده در آستانه سرما و آبگرفتگی معابر به اندازه بازسازی یک ورزشگاه اهمیت ندارد ؟!
آیا دغدغه وضعیت درمانی و بهداشتی و آموزشی بی خانمانان به اندازه باند بازیها و کمپین راه انداختن برای ورود زنان به ورزشگاه ، پررنگ نیست ؟

ما میتوانیم ! همه نوع امکانات و هزینه هم داریم اگر بخواهیم ! اگر فقط اندکی خود و خانواده خود را جای آنها بگذاریم !

صفورا ترقی