به گزارش افکارنیوز،

اسکندر حلال‌خور اظهار کرد: طبق آمار، مرسوله پستی در کشور‌های صنعتی برای هر نفر حدود ۷۰۰ مرسوله در سال است و به‌طور میانگین در جهان این عدد ۵۰ است و ما در بین کشور‌های منطقه بعد از ترکیه با آمار ۸ یا ۹ مرسوله در سال برای هر نفر در جایگاه دوم قرار داریم.

وی افزود: برای افزایش این شاخص‌ها اقدامات زیادی انجام شده به‌ویژه در بخش تجارت الکترونیک فعالیت‌های خوبی انجام شده و اکنون افرادی که موبایل دارند می‌توانند با استفاده از آن، کالایی که فروشگاه به آدرس مشتری‌ها می‌فرستند، در همان لحظه پول محاسبه و به‌حساب واریز شود و میزان تعرفه‌ها نیز به خزانه وارد می‌شود.

عضو هیات مدیره شرکت ملی پست جمهوری اسلامی در خصوص طولانی بودن مدت زمان تحویل کالا و نارضایتی مشتریان گفت: تنوع سرویس ما برای شهروندان زیاد است و دراین بین سرویس عادی، سرویس سفارشی، پیشتاز و سرویس ویژه داریم که هرکدام زمان‌بندی مشخصی دارد و اگر مانتوانیم در سرویس ویژه به آن زمان‌بندی برسیم، ضرر و زیان حاصل را پرداخت خواهیم کرد.

حلال‌خور در پایان بیان داشت: قیمت ارائه خدمات ما در بین سایر کشور‌ها بسیار پایین‌تر است و در بین رقبای بخش خصوصی در داخل کشور نیز قیمت ما پایین‌تر است.