به گزارش افکارنیوز،

زهرا نژادبهرام عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در صفحه توئیتر خود در تشریح جلسه‌ای که عصر روز گذشته در  حسینیه مسجد اباعبدالله«محله ده ونک»  برگزار شد، نوشت: در این جلسه علاوه بر برخی فعالان و تشکل‌های دانشجویی دانشگاه الزهرا و دانشگاه تهران، مردم محلی و ساکنان و کسبه محله هم حضور داشتند.

عضو شورای شهر تهران ابتدا به شنیدن سخنان اهالی محله نشست و آن ها مسائل و مشکلاتشان را در خصوص طرح توسعه دانشگاه الزهرا مطرح کردند. نکته‌ای که بیش از همه بر آن تاکید داشتند، سکونت آبا و اجدادی و سابقه چند دهه ای شان در محله ده ونک بود.

مردم و ساکنان محله، از جمله اعضای شورایاری محله و برخی جوانان به برخورد خشن و ضرب الاجلی دانشگاه الزهرا در خصوص تملک اراضی و نحوه اجرای حکم دادگاه برای تخریب املاک واقع در محدوده طرح توسعه دانشگاه معترض بودند. همچنین از بی توجهی مسئولان و مدیران در رابطه با مسائل حال حاضر محله، ابراز ناراحتی کردند.

جلسه حسینیه در میان نگرانی وافر اهالی از سرنوشت خانه هایشان، حدود دو ساعت به طول انجامید.

نژادبهرام پس از شنیدن همه نگرانی‌های اهالی، با تأکید بر اینکه شورای شهر تهران، ظرفیت اجرا و توانایی ورود به همه پرونده های حقوقی محاکم تهران را نداشته، اضافه کرد: «در خصوص مشکلات محله ده ونک در رابطه با طرح توسعه دانشگاه الزهرا، با توجه به تبعات اجتماعی این طرح و لزوم توجه هرچه بیشتر بر خانواده ها و شهروندان تهرانی به ویژه خانواده های شهدا و ایثارگران که ولی نعمت ما هستند، شورای شهر تهران از تمام ظرفیت خود در جهت حل و فصل مسئله و نیز مذاکره با ذی نفعان پروژه استفاده خواهد کرد.» او همچنین از فعالان دانشجویی و تشکل ها درخواست کرد در خصوص آگاهی بخشی به مردم درباره فرآیندهای حقوقی و قانونی اقدام کنند.

شنیدن صحبت های مسئولان دانشگاه هم بخش انتهایی برنامه نژادبهرام بود. قرارشد پیگیری های مربوطه به استحضار اهالی برسد.

اهالی ده ونک از برخورد خشن و ضرب الاجلی در تخریب خانه هایشان شاکی هستند