به گزارش افکارنیوز،

سردار حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ اظهار کرد: از هفته گذشته مرحله پنجم طرح عملیاتی و ضربتی پلیس آگاهی تهران جهت دستگیری سارقان پایتخت آغاز شد.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح، ۱۸۴ نفر از سارقان حرفه‌ای و سابقه دار در قالب ۴۵ باند سرقت، شناسایی و دستگیر شدند.

سردار رحیمی از دستگیری مسئول خزانه داری شعبه مرکزی بانک پاسارگاد خبر داد و گفت: با اشرافیت اطلاعاتی پلیس، سارقان خزانه بانک پاسارگاد که نسبت به خالی کردن خزانه بانک اقدام کرده بودند با هماهنگی پلیس اینترپل در ارمنستان دستگیر و به کشور منتقل شدند.

وی افزود: سردسته این باند مسئول خزانه داری شبعه مرکزی بانک پاسارگارد است که به همراه همسر خود و 4 نفر دیگر به سرقت از خزانه بانک اقدام کردند و پس از آن از کشور متواری شدند و به کشور ارمنستان فرار کردند که توانستیم با همکاری پلیس اینترپل در کمتر از ۱۰ روز این سارقان را به همراه ۷.۵ میلیارد تومان پول دستگیر کنیم و آنان را به کشور باز گردانیم.

سردار رحیمی در ادامه در رابطه با دستگیری دو باند متفرق مسلح گفت: با اشراف کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ قبل از اقدام سارقان مبنی بر دستبرد زدن به یک بانک و یک طلا فروشی 5 نفر از سارقان مسلح در قالب دو باند در دو عملیات توسط پلیس دستگیر شدند.

وی افزود: یک باند 11 نفره که اقدام به سرقت منازل شمالی پایتخت می‌کردند توسط پلیس شناسایی و منهدم شدند، اغلب در این منازل ارز، وسایل قیمتی مانند طلا و جواهر وجود داشت که سارقان به 17 فقره سرقت که به صورت تخریب درب منازل انجام داده بودند، اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه سارقان دستگیر شده در این طرح به بیش از 3 هزار سرقت اعتراف کردند, گفت: متهمانی که در این طرح دستگیر شده‌اند بیش از 90 نفر آنها بارها سابقه به زندان رفتن را در پرونده خود دارند که میانگین بین 3 تا 6 مرتبه به زندان رفتند و 40 نفر دیگر آنها برای بار اول است که توسط پلیس دستگیر شده‌اند.

سردار رحیمی از دستگیری باند هفت نفره‌ای که اقدام به کلاهبرداری از طریق دستگاه‌های ATM از شهروندان می‌کردند خبر داد و گفت: اعضای این باند به بهانه‌های مختلف از قبیل برنده شدن شهروندان در مسابقات و یا دیگر مسائل که در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، شهروندان را به پای دستگاه‌های عابر بانک کشانده و از طریق کارت بانکی آنها اقدام به کلاهبرداری و تخلیه حساب‌شان می‌کردند.

وی افزود: در همین رابطه متاسفانه افرادی از قبیل پزشک، خلبان، مهماندار به دام این کلاهبرداران افتاده‌اند و در صحبتی که با یکی از مهمانداران داشتم وی مدعی شد که تمامی پولی را که طی خدمت خود در مدت 20 الی 25 ساله انجام داده بودم توسط کلاهبرداران به سرقت رفته است.

سردار رحیمی با بیان اینکه در رابطه با دستگیری سارقان و کلاهبرداران اقدامات بسیار خوبی توسط پلیس آگاهی پایتخت انجام شده است، گفت: در جعل و کلاهبرداری با اقداماتی که کارآگاهان پلیس آگاهی تهران بزرگ انجام داده است موفق به شناسایی و دستگیری سارقان در این حوزه شده‌ایم.

وی در خصوص کیف قاپی‌های خشن و وحشیانه توسط سارقان گفت: در بین سارقان دستگیر شده کیف قاپ‌های خشن که به صورت وحشیانه اقدام به سرقت از کیف و گوشی تلفن همراه به خصوص از زنان می‌کردند دستگیر شدند که متاسفانه دو نفر از همین زن‌ها بر اثر زورگیری سارقان به کما رفته‌اند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در رابطه با طرح  کاهش (LEZ) گفت: به جهت فشارها و سختی‌هایی که در اجرای این طرح به شهروندان وارد می‌شد و صف‌های طولانی را تشکیل می‌داد ما به ناچار اجرای این طرح را به تاخیر انداختیم.

سردار رحیمی افزود: علی‌رغم هشدارها و توصیه‌هایی که به شهروندان در خصوص اخذ برگه معاینه فنی داشته‌ایم باز هم صف‌های طولانی را شاهد هستیم. اخذ برگه معاینه فنی به جهت کاهش آلودگی هوا و همچنین بحث‌های فنی خودرو به آنها داده می‌شود لذا شهروندان تا پایان هفته جاری مهلت دارند که نسبت به دریافت برگه معاینه فنی اقدامات لازم را انجام دهند و در صورتیکه از روز شنبه سوم آذرماه برگه معاینه فنی خود را دریافت نکرده‌اند توسط دوربین‌های پلیس جریمه خواهند شد و این دیگر در اختیار مأموران پلیس نخواهد بود چرا که شهروندان توسط این دوربین‌ها اعمال قانون خواهند شد.

وی در ادامه تاکید کرد: خودروهایی که  از تاریخ تولیدشان 4 سال می‌‌گذرد باید اقدام به دریافت برگه معاینه فنی کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: به تمامی سوداگران در این حوزه که اقدام به ارائه برگه معاینه فنی قلابی به شهروندان می‌کنند، هشدار می‌دهم که در صورت رویت برخورد با آنها خواهد شد و شهروندان نیز می‌بایست در مراکز رسمی برگه معاینه فنی خود را اخذ کنند.