به گزارش افکارنیوز،

محمد نفریه مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به نگهداری کودکانی که مادران آنها در حال سپری کردن دوران محکومیت خود در زندان هستند, اظهار کرد: براساس تفاهم نامه‌ای که با سازمان زندان‌ها منعقد شده است، کودکان بالای 2 سال به دلایل تربیتی و روانشناسی نباید در زندان‌ها حضور داشته باشند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه کودکان بالای 2 سال در سن یادگیری هستند، افزود: این کودکان به بهزیستی ارجاع و در نزدیک‌ترین محل به زندان نگهداری می کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون  مشاهده نشده که بهزیستی از پذیرش این کودکان امتناع کند, گفت: بهزیستی سعی دارد زمینه بازدید مادر و کودکان را در طی ماه برای آن ها فراهم کند.

نفریه با بیان اینکه در مورد کودکان زیر 2 سال دو نوع برخورد وجود دارد، ادامه داد: بهزیستی از کودکانی که ارتباط خوبی با مادران خود ندارند در مراکز نگهداری می‌کند.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشورافزود:در صورتی که کودکان ارتباط خوبی با مادران خود داشته باشند؛ با توجه به قراردادی که با سازمان زندانها منعقد می‌شود مجوز مهد در زندان صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه بهزیستی در صورتی مجوز ایجاد مهد را در زندان ها می دهد که زندان دارای 10 کودک بالای زیر 2 سال داشته باشد، افزود: در صورت نظارت‌های امنیتی مهد یا شیرخوارگاهی در کنار بند احداث می شود.

مدیر کل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی  خاطرنشان کرد:در برخی از ندامتگاهها امکان ایجاد شیرخوارگاه وجود نداشته و به دلیل وابستگی مادر و فرزند در بندی خاص تشهیلات بیشتر فراهم شده تا بتوانند در کنار هم باشند.