به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: باید مشکلات نانواها حل شود اما نه با افزایش غیر قانونی قیمت نان.

سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی درباره برخورد با افزایش غیرقانونی قیمت نان در برخی نانوایی‌ها اظهار کرد: افزایش قیمت نان احقاق حق نانوا نیست و معتقدیم که مشکلات نانوا‌ها باید حل شود، اما نه با روش افزایش قیمت قوت غالب مردم.

وی افزود: با توجه به حساسیت قیمت نان در جامعه یارانه سنگین از سوی دولت به آرد و گندم اختصاص یافته است، اما از سال ۹۳ افزایش قیمت آرد یارانه‌ای به نانوایان صورت نگرفته و دولت به افزایش تحمیلی قیمت نان حساس است و افزیش قیمت نان، سیاست دولت نیست.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: برخی نانوانی‌ها با فروش نان یک رو و دورو کنجد به صورت اجباری عمل می‌کنند که مصداق فروش اجباری است.

رایگانی با اشاره به افزایش یک و نیم برابری پرونده‌های گرانفروشی، تصریح کرد: در ۸ ماهه نخست سال جاری تعداد ۲ هزار و ۴۲۵ پرونده با موضوع گرانفروشی نان در تعزیرات حکومتی سراسر کشور تشکیل شده است و برای یک هزار و ۹۸۴ پرونده رای به پرداخت جزای نقدی جمعا به مبلغ ۱۱ میلیارد ریال صادر شده است.

وی افزود: در حالی که در همین بازه زمانی در سال ۹۶، تعداد ۹۹۸ پرونده تخلف گرانفروشی برای نانوایان در سراسر کشور تشکیل شده است و متخلفان با صدور حکم به جزای نقدی برای یک هزار و ۱۱۵ پرونده به پرداخت ۷ میلیارد ریال جریمه محکوم شده اند.

رایگانی در مورد تخلفات نانوایی‌ها در استان تهران نیز، اظهار داشت: در ۸ ماهه نخست سال جاری ۲ هزار و ۵۱۶ پرونده در حوزه کالا و خدمات برای نانوایی‌ها اعم از گرانفروشی، کم فروشی و ... و ۵۰۴ پرونده تخلف بهداشتی در تعزیرات حکومتی استان تهران تشکیل شده است و با صدور حکم به پرداخت جزای نقدی برای ۲ هزار و ۶۳۲ پرونده، نانوایان متخلف در استان تهران، جمعا به پرداخت ۶ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده اند.