به گزارش افکارنیوز،

 علیرضا ساوری در نشست جلوگیری از گسترش بافت های ناکارآمد و مناطق جدید حاشیه نشین که با حضور نمایندگان اعضای اصلی کارگروه برگزار شد، افزود: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با هماهنگی و همکاری دستگاه های ذیربط، طرح گسترش برنامه­های توسعه صنایع دستی وگردشگری با تمرکز بر برنامه های گردشگری اکوکمپ در 50 روستا در استان­های اردبیل، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان، کرمانشاه و لرستان به مرحله اجرا گذاشته می شود.

مدیرکل پیشگیری­های وضعی معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه اظهارکرد: در راستای تکمیل اقدامات گذشته و با همکاری  وهماهنگی دستگاه­های عضو کارگروه، اجرای طرح­های مرتبط با کمربند سبز، اجرای ماده 9 قانون کاداستر، تعیین و تکلیف اراضی تعیین وضعیت نشده و همچنین طرح استفاده از ظرفیت ماهواره در رصد تغییرات توپوگرافی زمین با هدف پیشگیری از تخریب و تصرف اراضی ملی و دولتی در دستور کار کارگروه مرکزی و کارگروه های استانی قرار دارد.

وی افزود: در زمینه توانمند سازی جامعه روستایی 610 طرح در سه حوزه "مدیریت یکپارچه منابع آب و خاک"، "حرفه آموزی های تخصصی و کاربردی با هدف ایجاد اشتغال خرد روستایی" و "توسعه صنایع دستی و گردشگری" در 2180 روستا با هماهنگی و همکاری اعضای کارگروه انجام شده است.

ساوری گفت: به زودی نتایج حاصله از اجرای طرح های توانمندسازی جامعه روستایی از طریق تهیه و تولید مستند و فیلم در صدا و سیما به اطلاع مردم می رسد.

وی ابراز امیدواری کرد انعکاس هدفمند نتایج حاصله در کوتاه مدت و میان مدت موجب اجرای طرح های مشابه در سایر نقاط کشور و افزایش میل و استقبال مردم به ماندگاری در موطن اصلی خود و بازگشت مهاجرین به روستاها شود.

در این نشست نمایندگانی از استان های خراسان رضوی و قم ، فعالیت ها و اقدامات استان خود را در زمینه جلوگیری از گسترش بافت های ناکارآمد ارائه کردند.