به گزارش افکارنیوز،

حمیدرضا مقدم‌فر مشاور فرهنگی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه مراسم یادبود جانباختگان حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه آزاد واحد علوم تحقیقات که ظهر امروز در مسجد نور سوهانک برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: این حادثه واقعا دلخراش بود به گونه‌ای که هم برای رهبر معظم انقلاب مایه تاسف و ناراحتی بود  و هم برای کل ملت ایران.

وی افزود: اینکه بعد از این حوادث باید چه کرد حتما باید از این حوادث عبرت گرفت و مسئولین امر باید دست به دست هم بدهند تا دیگر چنین حوادثی تکرار نشود.

مقدم‌فر گفت: جامعه دانشجویی کشور و اساتید کشور باید با خانواده‌های داغدیده این حادثه ابراز همدردی کنند چرا که مصدومان این حادثه و خانواده‌های آنها که هم اکنون در بیمارستان هستند احتیاج به این همدردی دارند.

مشاور فرهنگی رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بررسی‌های انجام شده برای مشخص شدن علت بروز حادثه گفت: مسئولان دانشگاه آزاد و قوه قضائیه در تلاشند تا علت واقعی حادثه مشخص شود که این امر نیاز به تامل و صبر دارد تا به شکل تخصصی وضعیت مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این قول را می‌دهید که دیگر در ناوگان فرسوده در دانشگاه آزاد برای حمل و نقل دانشجویان استفاده نشود، گفت: آقای طهرانچی دستور داده‌اند که به هیچ سرویس فرسوده‌ای دیگر مجوز فعالیت در دانشگاه آزاد داده نشود و هم اکنون در تلاشند تا سرویس‌های جدیدی برای حمل و نقل دانشجویان دانشگاه آزاد تعبیه شود.

مقدم‌فر تاکید کرد: نه فقط دانشگاه آزاد بله تمام دانشگاه‌های کشور باید از این حادثه عبرت بگیرند و بدانند که دانشجویان حاضر در دانشگاه‌ها امانت‌هایی در دست مسئولان آن دانشگاه‌ها هستند.