به گزارش افکارنیوز،

حسینعلی شهریاری، نماینده رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه  علنی امروز (سه‌شنبه 11 دی ) قوه مقننه با حضور در جمع خبرنگاران درباره حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه زاهدان، گفت: زمانی که این حادثه در زاهدان اتفاق افتاد، ناظم و مدیر مدرسه در داخل مدرسه حضور نداشتند و خدمتکاری که برای ریختن نفت در داخل بخاری آمده بود باید ابتدا بخاری را خاموش می‌کرد، اما متأسفانه وی گالن نفت را بعد از ریختن داخل بخاری در کنار آن قرار داد که این موضوع موجب انفجار گالن نفت شد.

وی با بیان اینکه بازرسان آموزش و پرورش کار خود را به درستی انجام نداده بودند، افزود: براساس بخشنامه آموزش و پرورش، نباید بخاری نفتی در مدارس وجود داشته باشد. با وجود غیرانتفاعی بودن این مدرسه که از مردم پول دریافت می‌کند باید تمام ضوابط رعایت می‌شد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس تصریح کرد: والدین یکی از دانش‌آموزانی که در این حادثه جان باخته است سال گذشته چراغ دسته دوم ژاپنی به مدرسه اهدا کرده بود و امسال هم روز قبل از حادثه به مدرسه برای ارائه چراغ دیگر اعلام آمادگی کرده بود، اما مدرسه به این موضوع اهمیت نداده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به بازداشت دو نفر از مسئولان مدرسه برای پیگیری حادثه آتش سوزی مدرسه اسوه حسنه و فوت چهار نفر از دانش آموزان بیان کرد: شخص وزیر هم قرار است تخلفات تمام اشخاصی را که در این زنجیره وجود دارند، بررسی کند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه در واکنش به استعفای وزیر بهداشت و خبری مبنی بر تعیین سرپرست در این وزارتخانه گفت: بنده از این موضوع اطلاعی ندارم و جابجایی وزیر در این مقطع مشکلی را حل نمی‌کند.

وی اظهار کرد: ابتدا رئیس جمهور باید استعفا را بپذیرد و سپس برای این وزارتخانه سرپرست تعیین کند.