به گزارش افکارنیوز،

حشمت‌الله فلاحت پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به استعفای وزیر بهداشت، اظهار داشت: به عنوان کسی که برنامه‌های دولت را در شرایط تحریمی و شرایط اضطرار همچون زلزله و شرایط عمومی رصد کردم، با قاطعیت می‌گویم که رفتن قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت ضایعه ای برای دولت و عرصه مدیریت کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: در ایام تحریم به خصوص بعد از نوسانات ناشی از نرخ ارز و به دنبال آن گرانی ها هیچ گونه افزایش تعرفه بهداشت و درمان در کشور نداشتیم. ضمن این که وزیر بهداشت و مجموعه مدیرانشان تلاش کردند که هیچ نوسانی به قشر محروم و بیمار کشور وارد نشود.

نماینده اسلام آباد غرب یادآور شد: در زمان زلزله کرمانشاه نیز وزارت بهداشت خدمت رسانی به آسیب دیدگان زلزله کرد که نحوه خدمت رسانی از لحاظ زمان و کیفیت کار رکوردی در جهان محسوب می‌شود از طرف دیگر شان و جایگاه شخصیت آقای قاضی زاده هاشمی باعث شد که کمک‌های زیادی از خیرین به مناطق زلزله زده سرازیر شود و حتی ارتقا پیدا کند. لذا نباید به راحتی از کنار استعفای وی گذشت.

فلاحت پیشه افزود: قاضی زاده هاشمی بدون داشتن نیاز فداکارانه در عرصه بهداشت و درمان کمک کرده است، اما متاسفانه به دلیل حاکمیت دیدگاهی کامل ضد منافع ملی در حوزه بودجه ریزی به برخی از تنگناها رسیده است. بنده با ایشان تماس گرفتم و تاکید کردم که نباید عرصه مدیریتی را ترک کند چون معتقدم باید در حوزه منافع و امنیت ملی با دید کلان نگریست.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید مجدد بر این که رفتن قاضی زاده هاشمی از وزارت بهداشت ضایعه ای است، گفت: در حال‌ حاضر شاهد تبعیض هایی در حوزه بودجه ریزی هستیم که بسیاری از مدیران و مسئولان هم از نظام بودجه ریزی فعلی ناراضی هستند که باید در این شرایط کارها را با جدیت و فوریت پیش برد. کنار رفتن آقای قاضی زاده همچون وضعیتی است که بیماری را عمل جراحی کرده‌اند و آن بیمار نیز میل به بهبودی دارد، اما به یکباره تیم پزشکی از بیمار دور می‌شود و آینده مبهمی در انتظارش است.

به گفته وی حوزه بهداشت و درمان از دوران مراحل سخت عبور کرده و باید در این شرایط به این حوزه کمک کرد که قطعا حضور آقای قاضی زاده و پیشبرد سیاست‌ةای حوزه بهداشت و درمان کمک کننده است.

فلاحت پیشه در بخش دیگری از صحبت‌های خود به کاهش بودجه حوزه بهداشت و درمان اشاره کرد و یادآور شد: به نظر می‌رسد عمدی برای نرسیدن به اهداف وجود دارد که بنده از نوع ساختار بودجه ریزی و عملکرد رییس جمهور در این باره متعجبم. به رغم نارضایتی تمامی دستگاه‌ها باز هم رییس جمهور اصرار بر حفظ مدیریت دارد.

وی با اشاره به این که بخشی از بودجه وزارت بهداشت کاملا غرض ورزانه حذف شده است، گفت: بودجه به طوری حتی در مواردی پرداخت حقوق هم با مشکل مواجه می‌شود، وزیر بهداشت چند ماه فریاد زد که پاداش پایان خدمت بازنشستگان داده شود که این کار صورت نگرفت، اما به یکباره بعد از استعفای ایشان آقای نوبخت پاداش را پرداخت کرد. این تنها نشان دهنده غرض ورزی مدیریتی است که در جهان سوم رخ می‌دهد، اما شان جمهوری اسلامی ایران بالاتر از این حرف‌ها است.