به گزارش افکارنیوز،

حجت‎الاسلام شهاب مرادی عصر امروز در همایش «زینبیون عصر ظهور» که با موضوع تبیین سیره زن تراز انقلاب اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: امام راحل و مقام معظم رهبری با رصد شرایط، تاریخ و آینده کشور موضوعاتی را درباره زن مطرح کردند که وظیفه ما تبیین و پیاده‎سازی فرامین امام راحل و مقام معظم رهبری است.

وی پیشتازی در میادین علم را یکی از شاخصه‎های زن تراز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: بسیاری از جوانان کشورمان جایی تصدی شغلی را برعهده دارند که سواد آن را ندارند، در واقع اشتغال آن‌ها در رشته‎ای غیرمرتبط با تحصیلات آن‌ها است حال آنکه نباید اینگونه باشد.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه جنگل هیرکانی تنها در کشور ما و آذربایجان وجود دارد، افزود: در چند پایان‎نامه دانشگاهی و دکتری به جنگل هیرکانی پرداخته شده است؟ این‌ها موضوعاتی است که جوانان حزب‎اللهی و نهاد‌های فرهنگی باید به‎دنبال آن بروند.

مرادی با بیان اینکه دستگاه‎هایی مانند سازمان تبلیغات، حوزه علمیه و امثال آن از جوانان برای تولید مزارع چوب حمایت کنند، یادآور شد: باید برای امر درختکاری برنامه‎ریزی شود و به اعتقاد بنده گسترش حریم جنگل اقدامی جهادی است و مسأله‎ای است که مقام معظم رهبری نسبت به آن دغدغه دارند و سلامت طبیعت و کوه برای معظم‎له مهم است.

وی تأکید کرد: متأسفانه گاهی اوقات مدیران و مسؤولان به مواضع صریح مقام معظم رهبری در حوزه توسعه و عمران بی‎توجه هستند.

این استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه می‎توان با مشارکت جمعی در زمین‎های عمومی نسبت به کاشت درخت اقدام کرد، ابراز کرد: برخی مسؤولان مزیت‎های نسبی استان خود را هم نمی‎بینند آن وقت به سراغ طرح‎ها و پروژه‎هایی می‎روند که اصلاً به درد آن استان نمی‎خورد.

مرادی یادآور شد: باید یک فعالیت فرهنگی در استان راه‎‎اندازی شود تا در استان شما دیگر هیچ فقیری نباشد، معمولا ارزشی‎ها چیزی می‎نویسند که به دشمن کمک کنند و متأسفانه طرح خیریه ما که تحت عنوان «دوشنبه‎های خوشمزه» به کودکان فقیر اطعام می‎دادیم در برخی رسانه‎ها پوشش داده نشد.

وی با بیان اینکه پنج سال و نیم گذشته در اینستاگرام فعالیت خود را آغاز کردم، اذعان کرد: از فرزندان خود بخواهید در حوزه‎هایی کار کنند که از آن ثروت تولید شود و علمی که جز گرفتن مدرک هیچ کاری نتوان با آن انجام داد ارزشی ندارد و این پیشتازی در علم نیست بلکه اشغال صندلی است.

این استاد حوزه و دانشگاه افزود: باید متناسب با اقلیم و سرزمین پیشتازی در علم و دانش‎های نوین داشته باشیم، متأسفانه ما را از تراریخته می‎ترسانند تا جوانان ما حتی روی اصلاح بذر هم وارد نشوند حال آنکه باید در حوزه‎هایی مانند اصلاح بذر، کود‌های بیولوژیک و ... کار شود.