به گزارش افکارنیوز،

 محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران یکصد و بیست و دومین جلسه شورای شهر تهران که امروز (سه‌شنبه 16 بهمن ماه) برگزار شد، با بیان اینکه در دوره گذشته مصوبات مختلفی برای سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری وجود داشته اظهار کرد: برخی از شرکت‌ها منحل شده‌اند و برخی دیگر هم احیا شده‌اند، لذا شاخص‌های مصوباتی که در گذشته مفید بوده است را باید همچنان استفاده کنیم.

در ادامه رسولی عضو دیگر شورای شهر تهران در مخالفت با سخنان سالاری اظهار کرد: از ۴۳ شرکت، سازمان و مؤسسه شهرداری تنها ۶ مورد این مراحل را گذرانده‌اند و سایر این شرکت‌ها در بسیاری از موارد با امضای شهردار سابق ابلاغ شده و برخی را هم وزارت کشور رد کرده است.

عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه نهایی کردن این اساسنامه راه انضباط بخشی است، تصریح کرد: ما به شاخص‌های قبلی هم توجه کرده‌ایم و نباید به این بهانه با اساسنامه مخالفت شود.

اما مسجد جامعی عضو دیگر شورای شهر تهران که موافق سخنان سالاری بود، گفت: این کار در گذشته انجام شده است و آقای نجفی یکی از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه در آن زمان بود که مصوبه‌ای هم در این خصوص به تصویب رسد و در ابلاغ آن گرفتار مشکلی شدیم تا این آیین‌نامه معاملاتی به تصویب شورا یا هیئت مدیره سازمان برسد؟

وی با بیان اینکه فقط ۶ سال توانستند خود را با مصوبه تطبیق دهند، افزود: مشخص شد مشکل در مصوبه نبود، بلکه در نحوه اجرا بود.

مسجد جامعی با بیان اینکه اگر هر شهرداری بخواهد به شیوه‌ای متفاوت کار را به دست گیرد، درست نیست، تصریح کرد: باید کار اساسی کنیم، نه اینکه دوباره از ابتدا آغاز کنیم و نفر بعدی اگر نظر دیگری داشت، مجدد به نقطه اول برگردیم.

همچنین بهاره آروین عضو دیگر شورای شهر تهران پیشنهاد سالاری را خطرناک خواند و گفت: از شما می‌خواهم که این پیشنهاد را پس بگیرید.

وی با بیان اینکه در مصوبه جدید ۹۰ درصد مصوبات قبلی هم قید شده است، تصریح کرد: اینکه گفته شود هم این مصوبه و هم مصوبه قبلی اجرا شود، شهرداری را دچار سردرگمی می‌کند.

در نهایت هاشمی در واکنش به سخنان رسولی گفت: همان طور که تلاش می‌کنید تعداد معاونان را کاهش دهید، باید تعداد سازمان‌ها و شرکت‌ها از ۴۰ به ۱۰ برسد.

در نهایت پیشنهاد سالاری با ۱۱ رأی مخالف به تصویب نرسید.