به گزارش افکارنیوز،

مهدی چمران رئیس سابق شورای شهر تهران  بابیان اینکه موضوع بدهی‌های شهرداری سابق چندین بار تاکنون مطرح‌شده گفت: موضوع بدهی تهران تاکنون چندین بار به‌صورت مکرر توسط مدیریت شهری کنونی و بخصوص اعضای شورای پنجم مطرح‌شده، این در حالی است که اتهامات عنوان‌شده بدون سند و مدرکی به مدیریت شهری دوران  گذشته زده می‌شود.

وی افزود: هدف تکرار چندین‌باره اتهام زنی‌ها به مدیریت گذشته را می‌توان تأثیرگذاری بر افکار عمومی از راه تبلیغات سوء مدیریتی و منفی جلوه دادن خدمات  گذشتگان دربیش از یک دهه فعالیت بوده است.

چمران در ادامه با اشاره به ناکارآمدی اصلاح‌طلبان در مدیریت شهری توضیح داد: هرچند اصلاح‌طلبان و برگزیدگان شهری آن‌ها در شورای شهر به دنبال تأثیرگذاری بر افکار عمومی و شایعه‌پراکنی هستند، اما آن‌ها تاکنون پاسخ شفاف و دقیقی به سؤالات مطرح‌شده نداده‌اند، یا اصلاً پاسخی ندارند! از آن‌ها می‌پرسیم چرا کاری در کلان‌شهر تهران با نیازهای هر روزه‌اش انجام نمی‌دهید، می‌گویند: پول‌نداریم؛ می‌پرسیم چرا پول‌ندارید؟ می‌گویند: شهرداری سابق بدهی دارد, می‌پرسیم به دلیل پرداخت بدهی شهرداری سابق کاری در شهر تهران صورت نمی‌دهید, می‌گویند: نه، سؤال می‌کنیم بودجه مصوبی که به اذعان خودتان درآمدش محقق شده را صرف چه‌کاری می‌کنید؟ سکوت می‌کنند!

چمران درباره چرایی تهمت پراکنی‌های شورای شهر گفت: بی‌شک موضوع مهمی که در پاسخ به اتهام زنی‌های شورای شهر باید برجسته شود خدمات‌دهی مدیریت شهرداری گذشته و عدم کارآمدی شورای شهر فعلی است، هرچند مردم روزانه شاهد خدمات و دستاوردهای مدیریت شهری پیشین هستند, پروژه‌هایی است که بخش زیادی از زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده و سهولت بیشتری را در تردد و سایر امور برای آن‌ها رقم‌ زده است.

رئیس سابق شورای شهر تهران اظهار داشت: از سوی دیگر تأکید و پرسشگری از اعضای شورای شهر و مدیریت شهری درباره پروژه‌های نیمه‌کاره‌ای چون ادامه یادگار امام, خط 6 و 7 مترو و...باید عنوان شود تا زمانی که اعضای شورای شهر به‌جای فرافکنی وقت خود را صرف رسیدگی به خواست مردم و اتمام و تکمیل پروژه‌ها کنند.

چمران در خاتمه گفت: به نظر می‌رسد اعضای شورای شهر تهران بودجه‌های پروژه‌هایی که سالهای آینده به مرحله اجرا درمی‌آید را جزء بدهی‌های مدیریت شهری گذشته قرار دهند که کاری غیراخلاقی است.