به گزارش افکارنیوز،

تحقیقات جدید شواهدی را نشان می دهند که به منظور حفظ دیابت و سایر شرایط متابولیک مهم هستند: نه تنها کنترل اینکه چه چیزی و چه مقدار بخوریم مهم است، بلکه همچنین زمان صرف غذا نیز بسیار مهم است.

مطالعات انجام شده روی موش نشان داده اند که خوردن غذا با محدودیت زمانی می تواند میزان گلوکز خون را بهبود بخشد حتی زمانی که حیوان دارای رژیم غذایی با مقدار زیاد چربی هستند. این نوع رژیم غذایی شامل خوردن تمام وعده های غذایی روزانه در یک دوره زمانی محدود می شود، به عنوان مثال، هر روز بین ۶:۰۰ صبح تا ۹:۰۰ شب.

در تحقیق صورت گرفته شرکت کنندگان موافقت کردند که هر روز وعده های غذایی خود را در یک فریم خاص ۹ ساعته بخورند. محققان میزان گلوکز خون شرکت کنندگان را هر روز برای کل هفته ای که مطالعات انجام شد اندازه گیری کردند.

نتایج نشان داد که مدولاسیون زمانی به جای آنچه که ما می خوریم می تواند کنترل گلوکز را بهبود بخشد.

این مزایا به لطف این واقعیت است که چنین برنامه رژیم غذایی بدن فرد را قادر می سازد که مصرف مواد مغذی را در زمانی که فعال تر است، پردازش کند.

رژیم های غذایی با زمان محدود نشان می دهد که ما می توانیم از غذاهایی را که برای ما بد هستند، لذت ببریم، اگر آنها را در زمان مناسب روز بخوریم، زمانی که بدن ما قادر به مقابله با بار مواد مغذی است.
سلامت نیوز: برای قند خون، زمان غذا خوردن را ثابت کنید