به گزارش افکارنیوز،

کاروان جانبازان کشورمان پس از چند روز اقامت در مدینه و زیارت مرقد مطهر رسول مکرم اسلام (ص) و قبور ائمه بقیع  با بدرقه رئیس سازمان حج و زیارت عازم مکه مکرمه شدند. از ۷۰ زائر این کاروان ۲۴ نفر آنان جانبازان قطع نخاعی، شیمیایی و قطع عضو از استان‌های مختلف کشور و بقیه همراهان آنان هستند تا بتواند این جانبازان سرافراز در طول مناسک حج اعمال خود به تمام و کمال به انجام برسانند.این کاروان که هفته گذشته وارد مدینه منوره شده بود، پس از زیارت و عبادات خود در مدینه  عازم مسجد شجره شدند و در آنجا پس از بستن احرام و محرم شدن با بدرقه صمیمانه رئیس سازمان حج و زیارت و جمعی از معاونان و مدیران این سازمان عازم مکه مکرمه شدند تا در طواف خانه عشق یاد یاران شهید خود را زنده داشته و پرچم عزت و آزادگی مردمان ایران زمین را چونان همیشه افراشته دارند.

اخبار اجتماعی-  رئیس سازمان حج و زیارت در جریان این دیدار و بدرقه گفت: این جانبازان یک بار ندا و دعوت خدا برای دفاع از اسلام و خاک میهن شان لبیک گفتند و در کنار یاران شهید خود به افتخار جانبازی نائل شدند و امشب هم در لباس احرام دعوت حق را لبیک گفتند و عازم حج تمتع شدند.

  علیرضا رشیدیان تصریح کرد: این جانبازان سرافراز نماد افتخار، سربلندی و عزت ایران اسلامی هستند.

وی  با اشاره به زائران حاضر در عربستان کفت: تاکنون ۷۰ هزار و ۷۸۳ زائر با ۲۸۶ پرواز وارد عربستان شده‌اند که از این تعداد هم اینک ۱۰ درصد در مدینه منور و ۹۰ درصد دیگر معادل ۶۰ هزار و ۲۳۴ نفر در مکه استقرار یافته آماده انجام اعمال و مناسک حج می‌شوند.

  رئیس سازمان حج و  زیارت تصریح کرد: روند انجام امور حج و انتقال و اسکان و پذیرایی از زائران تاکنون مطلوب بوده و مشکلی نداریم.

رشیدیان افزود: تاکنون هیج مشکلی نداشته ایم و در مباحث بهداشتی و درمانی هم میزان مراجعات به مراکز درمانی نسبت به سال‌های قبل علی رغم افزایش میانگین سنی حجاج و گرمای شدید هوا، کاهش یافته است و وضعیت حجاج ما مطلوب است.