اخبار اجتماعی - این روزها همه از "رژیم غذایی آناناس" مشهور شنیده ایم که به لطف توانایی احتمالی این میوه در سوزاندن چربی ، باعث مناسب تر شدن وزن می شود. آیا این موضوع درست است؟

به گزارش افکارنیوز ، روزنامه فرانسوی Le Figaro در گزارشی درباره چربی سوز بودن آناناس سعی کرد این میوه را به عنوان اسطوره چربی سوزی معرفی کند ، به خصوص پس از آنکه در اینترنت بسیاری از رژیم های عجیب و غریب حاوی این ماده معجزه آسا ظاهر شد.

کارشناسان علم تغذیه معتقدند آناناس حاوی برملین است (آنزیمی که به هضم پروتئین ها کمک می کند)  به همین دلیل مستقیماً به چربی ها حمله کرده  و بنابراین یک راه حل خوبی برای لاغری است.

آناناس

رژیم غذایی آناناس

حتی برخی کارشناسان معتقدند به لطف "رژیم غذایی آناناس" هفته ای دو تا سه کیلوگرم از وزن خ9ود را می توانند کاهش دهند.

از سوی دیگر نیز برخی پزشکان هم می گویند که آناناس ممکن است یک گنج غنی از ویتامین ها ، منگنز ، مواد معدنی و فیبر باشد که آن را به یک میوه استثنایی تبدیل می کند ، اما به هیچ وجه باعث کاهش وزن نمی شود.

توصیه متخصص تغذیه درباره مصرف آناناس

اما فلورانس توریز متخصص تغذیه کشور فرانسه توصیه می کند که از استفاده از هر چیزی بدون تعادل خودداری کیند  و می گوید تنها توصیه ما این است که کلا در خوردن میوه باید تعادل را رعایت کرد.

وی معتقد است که پیروی از رژیم غذایی مبتنی بر یک محصول واحد توصیه نمی شود ، رژیم غذایی متعادل را بر پایه مصرف همه محصولات غذایی باید قرار داد.

به گفته متخصصان رژیم غذایی هیچ غذای مخفی وجود ندارد که چربی را بسوزاند و این در مورد آناناس هم صدق می کند.

گفتنی است آناناس میوه ای است که دارای انرژی زیادی می باشد و کسانی که صبح ها از این میوه استفاده کنند می توانند انرژی بیشتری به بدن خود برسانند.