به گزارش افکارنیوز،

 اگر در بین دانش آموزان دو تا سه دهه پیش بنشینید و از آن‌ها بپرسید کدام خاطره مدرسه برایشان از همه بدتر بوده است حتما در آن جمع چند نفری را خواهید یافت که بدترین خاطره مدرسه آن‌ها پرسیدن شغل پدر و مادر سر کلاس توسط معلم در آغاز سال تحصیلی بوده است. امری که به نوعی خدشه دار کردن حریم خصوصی دانش آموز محسوب می‌شود و اثرات سوء روحی و روانی بر دانش آموزان دارد.

رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورشدر پاسخ به این سوال آیا ابلاغیه‌ای به مدارس درباره اینکه شغل والدین در آغاز سال تحصیلی از دانش آموز پرسیده نشود ارسال شده است یا خیر؟ گفت: ابلاغیه‌ی خاصی درباره اینکه معلمان در روز‌های اول آغاز سال تحصیلی شغل پدر و مادر‌ها را از دانش آموزان نپرسند وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: اما در آموزش‌هایی که به معلمان داده می‌شود تاکید شده که شرایط روز اول مهر باید چگونه باشد و چطور با بچه‌ها و مخصوصا کلاس اولی‌ها برخورد داشه باشند.

وی اظهار کرد: حفظ حریم خصوصی دانش آموزان یک امر بسیار مهم است و شغل پدر و مادر‌ها نیز جز همین حریم خصوصی است که قطعا باید رعایت شود و امیدوار هستیم که این موارد را همه آموزگاران و معلمان رعایت کنند.