به گزارش افکارنیوز،

حسن پلارک رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی گفت: پس از دستور رهبر معظم انقلاب درخصوص بسیج مردمی به‌منظور کمک‌رسانی به عزیزان سیل‌زده، ۳۰ موکب با انتقال کمک‌های مردمی به مناطق مشخص شده، شروع به خدمات‌رسانی از ۲۴ دی ماه کردند.

اخبار اجتماعی -وی افزود: موکب‌های خدمات رسان در شهرستان و بخش‌های دلگان، جلگه چاه‌هاشم، چاه شور، نیکشهر، قصر قند، بنت، چابهار، کنارک، دشتیاری وپلان مستقر شدند که این خدمات رسانی تا فردا (هفتم بهمن) ادامه دارد.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه ۹۵۲ هزار پرس غذا طبخ و بین هموطنان سیل زده توزیع شد‌ه است، افزود: موکب‌هایی از استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، تهران، اصفهان، فارس، خوزستان، کهکیلویه و بویراحمد و خود استان سیستان و بلوچستان در مناطق یاد شده مستقر شدند.

وی با بیان اینکه موکب‌های اربعین پتانسیل بالایی در جمع‌آوری کمک‌های مردمی و ارائه خدمات به هموطنان در شرایط بحرانی را دارند گفت: در این مدت ۲۵ هزار بسته غذایی شامل برنج، روغن، حبوبات، چای، ماکارونی، آرد و... ۸ هزارتخته پتو و ۱۰۰ هزار قرض نان نیز در بین هموطنان سیل زده توزیع شده است.

پلارک با بیان اینکه موکب‌ها در کنار تامین خوراک در بخش خدمات نیز فعال بودند، افزود: در مدت یاد شده ۳۰ سرویس بهداشتی نیز با همت خادمان موکب‌ها ساخته شد.

وی افزود: ارائه خدمات پزشکی به ۱۰ هزارنفر، توزیع ۳ هزار بسته بهداشتی و ۲۵ تن سیمان از دیگر خدمات ارائه خدمات ارائه شده توسط موکب‌های اربعینی در مناطق سیل زده است.