به گزارش افکارنیوز،

مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در مراسم پویش جنبش اساتید ایران اظهار داشت: از این اقدام به موقع اساتید بسیجی خدا را شاکرم و کار ارزشمندی برای ایجاد اشتغال زنان سرپرست  خانوار صورت گرفته  است.

اخبار اجتماعیوی ادامه داد:یکی از رسالت‌های کمیته امداد اشتغال خانگی است و ما اعتقاد داریم با این نوع اشتغال می‌توان بخشی از معضل بیکاری را به خصوص برای زنان سرپرست خانوار حل کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خطاب به جنبش اساتید ایران گفت: این نیتی که برای اشتغال خانگی دارید بسیار مهم است و کمیته امداد هم در کنار شما اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

بختیاری یادآور شد: اگر کارفرمایان 10 نفر از مددجویان کمیته امداد را مشغول به کار کنند، 500 میلیون تومان وام قرض‌الحسنه از سوی کمیته امداد به آنها پرداخت می‌شود.

وی یادآور شد: ما در هفته اکرام قرار داریم و شهروندان می‌توانند با ارسال عدد یک به شماره 30003333 به افراد یتیم در هر شهرستانی که صلاح می‌دانند کمک کنند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: کمیته امداد در حال حاضر 710 هزار و 295 حامی فعال دارد که  حدود 294 هزار یتیم را حمایت می‌کنند و تنها در سال گذشته 911 میلیارد تومان این خیرین به افراد یتیم کمک کردند و در حال حاضر نیز 24 هزار و 432 یتیم داریم که برای آنها به دنبال حامی هستیم.

بختیاری یادآور شد: در مقابله با کرونا نیز تعدادی از افراد تحت پوشش کمیته امداد شغل خود را از دست دادند و با کمک‌هایی که از سوی بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به کمیته امداد شد توانستیم بخشی از مشکلات آنها را حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با کمک‌هایی که به کمیته امداد شده است و با بررسی‌های صورت گرفته به افرادی که تحت پوشش کمیته امداد نیستند و به دلیل شیوع ویروس کرونا شغل خود را از دست داده‌اند و با مشکلاتی مواجه هستند 10 میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.