به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران پیش از دستور دویست و بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران که امروز (یکشنبه یکم تیر ماه) برگزار شد، گفت: با توجه به تصمیم ستاد کرونا برای آغاز همه فعالیت‌ها ضرورت مراقبت بهداشتی از خود برای جلوگیری از شیوع موج‌ دوم کرونا حس می‌شود.

اخبار اجتماعی- رئیس شورای شهر تهران افزود: استفاده از حمل و نقل عمومی رو به افزایش است که با بازگشایی مدارس این استفاده به پیک خود که 2 میلیون سفر در روز است می‌رسد و به همین دلیل استفاده از ماسک در ناوگان‌ عمومی پایتخت الزامی می‌شود که لازم است شهرداری تهران باید به دنبال تولید ماسک استاندارد با قیمت مناسب باشد.

هاشمی ادامه داد: مورد دیگر که باید به آن‌ اشاره کنم قیمت مسکن و خرید آن است که وضعیت نابهنجاری به خود گرفته است که نقدینگی سرگردان و قیمت ارز و زمین‌ اثر زیادی روی قیمت مسکن گذاشته است و لازم است برای حل این‌ مشکل فکر اساسی شود و موارد نشان می‌دهد که ما الگوی مناسبی برای زمین و مسکن نداریم و لازم است کمیسیون‌های مختلف فعال شوند و راه حل مناسب به دولت دهند.

او بیان کرد: ایجاد تعادل مسکن در ابر شهر‌ها بیش از ۳۰ سال می‌شود که در کشور‌های توسعه یافته دنبال شده، این در حالی است که استفاده از پهنه t (خیابان کامل) در شهر تهران و کلانشهر‌های کشور ما دنبال نشده است.

رئیس شورای شهر تهران افزود: شهرداری تهران برای حل مشکل آلودگی هوا و ترافیک باید استفاده از پهنه t را جدی بگیرد و باید گفت طرح جامع شهر تهران عقب مانده است و باید پهنه t (خیابان کامل) اضافه شود.