به گزارش افکارنیوز،

 علی اشرف پوری حسینی رئیس سازمان خصوصی سازی  با اشاره به امکان بازپس گیری خصوصی سازی های انجام شده در گذشته گفت: اگر واگذاری بر مبنای رد دیون صورت گرفته باشد و طبق مصوبه هیئت وزیران انجام شده و ورقه سهم به نام شده باشد و قرار داد واگذاری قطعی ابلاغ شده باشد کاری نمی تواند کرد و امکان بازپس گیری آن وجود نخواهد داشت.

 

وی افزود: اما اگر معلوم شود که در واگذاری ها خریدار دولت یا شرکت دولتی بوده مجددا باید سهام خود را به سازمان خصوصی سازی پس دهد چرا که دولت حق خرید سهم و توسعه خود را نداشته و این خلاف اصل 44 است و درآن خصوصی سازی به معنای واقعی صورت نگرفته است.

 

رئیس سازمان خصوصی سازی با تاکید بر اینکه خصوصی سازی طبق قانون انجام می شود گفت: ممکن است در سالهای گذشته در واگذاری ها از قانون غفلت شده باشد و یا دولت در آن دخالت کرده و مصوبه رد دیون را برای آن صادر کرده باشد که البته این معنای خصوصی سازی واقعی نیست و نباید در غالب خصوصی سازی انجام شود.

 

پوری حسینی در پاسخ به این سوال که پرونده استقلال و پرسپولیس چه زمانی بسته خواهد شد گفت: هر زمان که مصوبه هیئت وزیران در رابطه با واگذاری شرکت های فرهنگی با شرایط ویژه لغو شود و این دو باشگاه به لیست خصوصی سازی برگردند ما با جدیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.