به گزارش افکارنیوز،

 رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین یکی از موانع بزرگ تولید در کشور را واردات کالاهای غیرضروری دانست و گفت: ما بدون تولید داریم به سمت فقر حرکت می کنیم و روز به روز نیازمان به خارج از کشور بیشتر می شود. این فعال اقتصادی تصریح کرد: مشکل مالی واحدهای تولیدی و نیز ورود کالاهای غیر ضروری به کشور از بزرگ ترین موانع موجود بر سر راه تولید می باشد.

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین راهکار پیشگیری از ورود کالاهای غیر ضروری به کشور را دیوار تعرفه دانست و دولت را برای فراهم کردن چنین بستری به همکاری فراخواند.

عسگر اولادی در بخش دیگری از سخنان خود تولید برای صادرات را مهم تعریف کرد و افزود: ضروری است  این بخش را وجهه ی همت خود قرار دهیم زیرا اگر صادرات و ارز نداشته باشیم نمی توانیم مواد اولیه و ماشین آلات لازم را برای تولید فراهم کنیم.

وی ضمن اظهار گله مندی از اتاق های بازرگانی مبنی بر بی برنامگی در حل مشکلات موجود بر سر راه تولید،وزارت صنعت،معدن و تجارت،سازمان توسعه ی تجارت، اتاق های بازرگانی و نیز دولت را متولیان پی گیری رفع مشکلات موجود دانست.

ریاست اتاق بازرگانی ایران و چین، از وجود مشکلاتی که بیمه های اجتماعی برای واحدهای تولیدی کوچک ایجاد کرده خبر داد و افزود: بنده از آقای نوربخش گله دارم و حتما به ایشان خواهم گفت که با برنامه هایشان چه مشکلاتی برای این واحدهای تولیدی ایجاد کرده اند.