به گزارش افکارنیوز،

محمد حسین روشنک اظهار داشت: ادغام وزارتخانه صنعت و  معدن در بازرگانی در واقع حوزه تجارت را نابود کرده زیرا کسی که تخصص تولید و صنعت  داشته باشد لزوما در مورد بازرگانی اطلاعات مناسبی را ندارد.

وی بیان کرد: در واقع ادامه این روند یعنی ادغام وزارت بازرگانی در صنعت و معدن هیچ فایده‌ای به جز نابود کردن بازرگانی نداشته و هم اکنون حوزه بازرگانی چند سالی هست که بلاصاحب باقی مانده است.

رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی ادامه داد: وزیر صنعت کنونی که تنها وزیر خوردرو و پتروشیمی بوده و اصلا تجارت را متوجه نشده و با اینکه ما چندین سال است که برای تولید بدون کارخانه اصرار داریم اما هنوز برای آن هیچ برنامه‌ای چیده نشده است.

روشنک با بیان اینکه میزان تقاضا در برخی از محصولات توسط کشورهای خارجی بیشتر از توان تولید یک کارخانه است، خاطرنشان کرد: تولید بدون کارخانه و تحت برند می‌تواند در این زمینه بسیار کمک دهنده باشد اما به این بخش هیچ توجهی نشده است.

وی بیان کرد: متأسفانه دیدگاهی در کشور ما وجود دارد که بازرگانان و تجار را به چشم دلال نگاه می‌کنند و این در حالی است که موتور اصلی حرکت اقتصادی یک کشور تجارت آن بوده که با ادامه این روند اقتصاد ما به جایی نمی‌رسد.