به گزارش افکارنیوز،

 حمیدرضا فولادگر درباره نشست روز گذشته کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی گفت: در ادامه نشست روز گذشته کمیسیون ویژه در جلسه امروز نیز با حضور وزیر اقتصاد و معاونان وی مسائل کارگری مورد بررسی قرار گرفت.

 

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی افزود: در این جلسه مقرر شد تعهدات خریداران شرکت هپکو نسبت به کارگران نهایتا در کوتاه ترین زمان رفع شود.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل اشتراک حوزه کاری کمیسیون ویژه و وزارت اقتصاد، مقرر شد تعاملات سازنده بیشتری انجام شود و در این راستا بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی مدنظر تاکید شد.فولادگر افزود: مباحث بانکی، مالیات بر ارزش افزوده، انتشار اوراق ارزی، فاینانس و استفاده از ظرفیت های برنامه ششم توسعه برای خدمت بیشتر به تولید از محورهای دیگر جلسه کمیسیون ویژه بود.

 

وی با بیان اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات باعث بالا رفتن نرخ تسهیلات تولید می شود، افزود: توافق شد بانک ها از بلوکه کردن تسهیلات بخش تولید خودداری کنند؛ همچنین نحوه استهلاک اقساط تسهیلات تولیدکنندگان ساماندهی خواهد شد.

 

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی افزود: ارتقاء رتبه کسب و کار، رفع موانع اشتغالزایی و حمایت از تولید از محورهای دیگر مورد بررسی در نشست امروز کمیسیون ویژه بود.