به گزارش افکارنیوز،

رضا علیزاده عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:در زمینه حمایت از تولید ملی تاکنون تلاش های زیادی از طرف همه نهادها صورت گرفته است اما شاهدیم که مجموع این فعالیت ها نتیجه مطلوبی در بر نداشته است.

وی در ادامه افزود:شاید بتوان گفت که ظرفیت ها برای حمایت همه جانبه از تولید، کافی نبوده است اما باید در نظر داشته باشیم که گاهی سیاست های طراحی شده در این رابطه اشتباه بوده است.

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد:به عنوان مثال یکی از سیاست های حمایتی دولت از تولید ملی،تعیین تعرفه های بالا برای واردات برخی از کالاهاست که هر چند این امر از دیدگاهی یک حرکت حمایتی به حساب می آید اما از دیدگاه دیگر،صنعتی که نتواند در بازارهای جهانی رقابت کند،محکوم به نابودی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدایت صنایع به سمتی که پتانسیل بیشتری دارند،اضافه کرد:در 30 سال گذشته  حمایت های زیادی از صنعت خودروسازی داشتیم تا جایی که حتی از جیب مصرف کننده داخلی زدیم اما باز  این صنعت، نتوانست در بروزرسانی  خود موفق  عمل کند.

علیزاده در پایان با تاکید بر ضرورت تخصیص منابع و حمایت از صنایعی که ظرفیت رشد در ایران را دارند،بیان کرد:اگر از صنعت فرش دستباف حمایت کنیم،فرش ایرانی می تواند جایگاه سابق خود را در بازارهای جهانی به دست آورد.