به گزارش افکارنیوز،

نفتکش ایرانی سانچی ظهر امروز به همراه پیکرهای باقی مانده از خدمه این نفتکش، در اعماق آبهای چین آرام گرفت. شرکت ملی نفتکش ایران با صدور پیامی این ضایعه را تسلیت گفت.

متن این پیام بدین شرح است:

"انّا لله و انّا الیه راجعون

دریانوردان شهید خانواده نفتکش، فداکارانی‎اند که بیکران به ایران اسلامی عشق داشته و جان به کف از سال‎های جنگ تحمیلی تا دوران سازندگی تا تحریم های ظالمانه، همواره سفیران غیور ایران، در آب‎های جهانی بوده و هستند.

حادثه غم انگیز نفتکش "سانچی" که در چند دهه اخیرکم سابقه بوده، علی رغم تلاش های فراوان دستگاه‎های مختلف اجرایی و پیگیری مستقیم ریاست محترم جمهوری با تعیین وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان نماینده ویژه و تلاش تمام مدیران و مسئولین شرکت ملی نفتکش ایران، سازمان بنادر و دریانوردی و تکاوران غیور ارتش جمهوری اسلامی ایران برای یافتن روزنه امیدی جهت تعیین سرنوشت قطعی سرنشینان و یافتن پیکرهای مطهر آن عزیزان وجود داشت به یاس گرائید و ملت بزرگ و شریف ایران را داغدار کرد.

ملت شریف ایران، پاره‎های تن وطن از میان شعله‎های آتش تا افق محبوب پر کشیدند؛ اینک واژه‎ها در تفسیر غیرت و شرف دریادلان عرصه عشق و ایثار و شهادت وامانده اند. غیور مردان شرکت ملی نفتکش ایران در مدت حیات 62 ساله خود در تاریخ معاصر پر فراز و نشیب کشور چه در دوران دفاع مقدس و چه دوران تحریم‎های ناعادلانه اقتصادی با اهدا دهها شهید و جانباز سرافراز، چرخ اقتصاد کشور را به حرکت در آوردند و نقشه‎های شوم دشمنان برای فلج نکردن اقتصاد کشور را عقیم گذاشتند.

شرکت ملی نفتکش ایران این ضایعه بزرگ را خدمت مردم شریف ایران ، مقام معظم رهبری، دولت خدمتگزار و به ویژه خانواده‎های صبور و داغدار نفتکش تسلیت عرض نموده و ضمن آرزوی علو درجات از خداوند باری تعالی برای شهیدان بزرگوارمان ، صبر و شکیبایی برای خانواده های عزادار آرزومند است. بدون تردید خانواده بزرگ نفتکش با تداوم راه این عزیزان، یاد آنان در صحنه های بزرگ ملی و بین المللی را گرامی خواهد داشت."