به گزارش افکارنیوز،

در حالی که پس از اعلام ترامپ مبنی بر اینکه وی تعرفه های تنبیهی در زمینه واردات را پیگیری خواهد کرد و موجب نگرانی از در گرفتن جنگ تجاری شده، ارزش دلار تضعیف شده و شاخص های بورس کاهش یافته است. این مسئله موجب موجب افزایش قیمت طلا شده است.

بر اساس این گزارش، قیمت طلا که اوایل امروز به بالاترین رقم از 26 فوریه (1340 دلار و 42 سنت) رسیده بود، با اندکی تعدیل و 0.1 درصد افزایش به 1335 دلار و 2 سنت رسید.

قیمت طلای آمریکا نیز برای تحویل در ماه آوریل امروز با 0.1 درصد افزایش به 1336 دلار و 30 سنت رسید.

جوردن الیسئو، کارشناس بازار طلا گفت: «آشفتگی در بازار دارایی های پرریسک و نگرانی ها در مورد تبعات سخنان ترامپ در خصوص وضع تعرفه ها به افزایش قیمت طلا کمک کرده است.»

هفته گرشته ترامپ گفته بود قصد دارد تعرفه ای 25 درصدی بر واردات فولاد و تعرفه ای 10 درصدی بر واردات محصولات آلومنیومی به آمریکا اعمال کند و این تعرفه ها قرار است این هفته رسما اعلام شود.

تجار نگران اند که استعفای گری کوهن، یکی از مشاورات ارشد اقتصادی ترامپ و از حامیان تجارت آزاد، به معنای نهایی شدن طرح وضع تعرفه های وارداتی باشد.

استفن اینز، تحلیلگر بازار طلا گفت: «با توجه به استعفای کوهن و در شرایطی که موضوع تعرفه ها بار دیگر بازار را تحت تاثیر قرار داده است... قیمت طلا احتمالا بالا باقی خواهد ماند.»

استعفای کوهن همچنین تاثیر کاهشی اخبار مربوط به در پیش بودن اولین نشست رهبران دو کره در طی بیش از یک دهه گذشته را خنثی کرده است. کره جنوبی گفته، کره شمالی ابراز علاقمندی کرده که در خصوص توقف برنامه هسته ای خود با آمریکا مذاکره نماید.