به گزارش افکارنیوز،

در داد و ستد‌های اولین روز معاملاتی سال ۹۷، شاخص کل بورس با رشد ۱۳۵ واحدی به کار خود پایان داد.

در معاملات اولین روز کاری سال جدید سرمایه گذاران بورسی بیش از ۳۱۴ میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی‌های مالی را دست به دست کردند که ارزش این مبادلات بیش از ۶۰۱ میلیارد ریال بود و در ۲۹ هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در روز جاری همه هفت شاخص بورس صعودی شدند. شاخص کل با رشد ۱۳۵ واحدی به رقم ۹۶ هزار و ۴۲۵ رسید. شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۸۱ و ۳۶۵ واحد صعودی شدند.

نماد‌های بانک صادرات، پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، آسان پرداخت پرشین، نفت تهران و پتروشیمی جم امروز با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند و این در حالی بود که ملی مس امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد.

برترین گروه‌های صنعتی امروز گروه‌های خودرو، فلزات اساسی و بانک‌ها بودند. صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نماد‌های تکنوتار، بانک صادرات، پاکسان، لیزینگ خودرو غدیر، فراورده‌های نسوز پارس، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس و معادن منگنز ایران بود.

در مقابل نماد‌های ایران خودرو دیزل، کنترل خوردگی تکین کو، تولید محور خودرو، پگاه آذربایجان غربی، قطعات اتومبیل ایران و سایپا دیزل با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات نشستند.

سرمایه گذاران بورسی امروز برای خرید اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، واحد‌های صندوق پارند پایدار سپهر، حق تقدم سرمایه گذاری نیرو، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری شیراز بیشترین تقاضا و سنگین‌ترین صف‌های خرید را داشتند.

در مقابل نماد‌های سهام بانک پارسیان، اوراق صکوک گل گهر، اوراق صکوک سایپا و اوراق مشارکت شهرداری تهران با بیشترین عرضه‌ها و طولانی‌ترین صف‌های فروش به کار خود پایان دادند.

در پایان معاملات اولین روز کاری سال جدید بانک صادرات با معامله ۴۶ میلیون حجمی بیشترین حجم معاملات و ایران خودرو دیزل با معامله بلوکی ۸۰ میلیاردریالی بیشترین ارزش معاملات را داشتند.