به گزارش افکارنیوز،

 نادر قاضی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم ارائه دستور جلسه به اعضای ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی قبل از شروع جلسه اظهارداشت: هیات دولت به این امر عادت کرده است که جلساتش را بدون دستور جلسه و مصوبه تشکیل دهد چرا که این امر را در نوبت اول خود مجلس اهتمام آنچنانی به انجام آن ندارد و دولت هم به تبعیت از مجلس این کار را انجام می دهد.

وی ادامه داد: چندین بار بنده و آقای محجوب این موضوع را به دولت و مجلس تذکر و اخطار داده ایم ، چرا که بر اساس اصل 69 قانون اساسی باید این موضوع یعنی وجود مصوبه و دستور جلسه در مجلس و دولت باشد که متاسفانه دولت و مجلس اهتمامی به این امر ندارند و جلسات را علی الله برگزار می کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هرکدام از این جلسات هزینه های میلیاردی برای کشور دارد، گفت: هر جلسه باید سر فصل موضوعات و دستور جلسه را در دعوت نامه به اطلاع اعضاء برسانند ، نمی شود که جلسه ای را با هزینه میلیاردی تشکیل دهیم و هیچ مصوبه و دستور جلسه ای را هم ارائه ندهند.

قاضی‌پور گفت: هزینه جلسات و وقتی که اعضای حاضر در جلسه می گذارند مگر از جیب آقایان می آید که جلسه را بدون دستور جلسه و مصوبه تشکیل می دهند، باید جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقنصادی اولا دستور جلسه داشته باشد و ثانیا نیز باید مصوبه آن به اطلاع عموم برسد.

وی در خصوص موضوعاتی که باید در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح شود بیان داشت: در دو جلسه اخیری که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل شد تنها به موضوعاتی پرداخته شد که اصلا موضوع روز اقتصاد کشور نمی باشد و باید مسائلی مطرح شود که موضوع روز اقتصاد است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  در پایان گفت: خرید 2 تن سکه از سوی یک شخص، سوداگری در بازار ارز، خودرو و... باید در دستور کار جلسات قرار گیرد نه موضوعاتی که در وضعیت امروز کشور هیچ موضوعیتی ندارد.