به گزارش افکارنیوز،

 از روز دوشنبه ۳۰ مهرماه تحویل ارز زائران اربعین حسینی آغاز شد و در روز‌های ابتدایی به دلایل مختلف مشکلاتی برای زائران ایجاد شد.

در این بین زیرساخت‌های نامناسب برق و اینترنت و شرایط بد آب و هوایی در کشور عراق موجب شد تا مشکلات تحویل ارز زائران در روز‌های ابتدایی شکل بگیرد و در این بین عدم همکاری بانک مرکزی عراق نیز مشکلات را بیشتر کرد.

در روز‌های اخیر خبر‌های رسیده به خبرگزاری میزان نشان می‌دهد که زائران بسیاری برای تحویل ارز خود با زحمت روبرو بودند و در این بین برخی برای تحویل ارز خود باید در صف‌های طولانی برای چندین ساعت معطل می‌شدند.

از طرفی به به دلیل اینکه هر لحظه به جمعیت در مسیر نجف و کربلا افزوده می‌شود این تراکم جمعیت نیز در باجه‌ها روند افزایشی پیدا می‌کند و صف‌ها طولانی‌تر می‌شود.

در همین راستا بانک ملی ایران در اطلاعیه‌ای از زائران اربعین حسینی درخواست کرد تا با استفاده از پیام رسان بله و امکانات آن بدون معطلی از باجه‌های خلوت ارز خود را تحویل بگیرند.

به همین منظور زائران با مراجعه به این پیام رسان می‌توانند به کارگزاری‌هایی که با علامت تیک سبز رنگ در بخش معرفی موقعیت کارگزاری‌های دریافت ارز مشخص شده اند مراجعه و در کوتاهترین زمان ممکن ارز خود را تحویل بگیرند.

یکی دیگر از مسائلی که در این زمینه مطرح می‌شود این است که چرا ارز زائران در داخل کشور تامین نشد که در این خصوص چندی پیش حسین زاده رئیس بانک ملی ایران اعلام کرد: به واسطه منابع ارزی کشور در عراق در ابتدا درخواست کردیم دینار مورد نیاز زائران در اختیار ما قرار قرار گیرد تا با ساز و کار‌های خودمان ارز را به متقاضیان تحویل دهیم که در این زمینه بانک مرکزی عراق درخواستمان را نپذیرفت.

علیرغم مشکلات به وجود آمده برای تحویل ارز زائران اربعین حسینی در روز‌های ابتدایی، بانک ملی ایران در جدیدترین اطلاعیه از افزایش تعداد باجه‌ها در نقاط مرزی و روان شدن صف‌های تحویل ارز خبر می‌دهد تا زائران بدون هیچ معطلی ارز خود را از محل‌های اعلامی تحویل بگیرند.