به گزارش افکارنیوز،

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت از دستور وزیر نفت بر همکاری دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه با شرکت راه‌آهن و حوزه ریلی خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه تلاش می‌کند تا حداکثر کمک را به مجموعه راه آهن داشته باشد، اظهار کرد: همگرایی میان راه آهن و شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بسیار قابل توجه و سقف بالاترین قرارداد ما با راه آهن ۷ میلیارد دلار است.

دلاویز در مورد پرداخت سرمایه به راه آهن گفت: پرداخت سرمایه به راه آهن شرایطی دارد که در این زمینه اقداماتی در راه آهن انجام شده و نیازمند رفع برخی از اشکالات است؛ به محض رفع این اشکالات و اصلاح آن، پرداخت انجام می‌شود که امیدواریم این اقدام تا پایان امسال انجام شود.

همچنین ساسان کاظمی‌نژاد مدیر بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به قرارداد‌های بخش ریلی با این شرکت برای استفاده از ظرفیت‌های ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید مصوب شورای اقتصاد گفت: از طریق راه آهن سرمایه گذارانی به مجموعه بهینه سازی سوخت به عنوان نماینده وزارت نفت معرفی شده اند.

وی با بیان اینکه از زمان بازدید گذشته از راه آهن و پس از گذشت ۳ ماه توانسته ایم مصوبه هیئت مدیره شرکت بهینه سازی سوخت را اخذ کنیم، گفت: بیش از ۳۰۰ واگن در راستای سرمایه گذاری و اجرای ماده ۱۲ دریافت شده است و درحال حاضر در شرف انعقاد قرارداد ۹۲۵ واگن هستیم.