به گزارش افکارنیوز،

عملیات تخلیه ٥٠ هزار رأس دام زنده سبک و سنگین که شب گذشته با کشتی وارد بندر چابهار شده بود، از ساعت ٢ بامداد امروز آغاز شده است.این اولین محموله وارداتی دام زنده از طریق کشتی است.

به گفته مسئولان شرکت پشتیبانی امور دام این واردات از کشور رومانی انجام شده و عملیات تخلیه آن دو تا سه روز به طول می‌انجامد.دیروز حمید ورناصری، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه این واردات در راستای تنظیم بازار انجام می‌شود و تا متعادل شدن بازار ادامه دارد، گفت: تا پایان سال ٩٧ در مجموع ٩٠ هزار رأس دام زنده وارد کشور می‌شود.

عملیات تخلیه ٥٠ هزار رأس دام در بندر چابهار آغاز شده و طی دو تا سه روز آینده ادامه دارد.

در عین حال احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در حاشیه عملیاتم تخلیه دام‌های رومانیایی از کشتی که شب گذشته در بندر چابهار پهلو گرفته است، اظهار داشت: واردات دام در راستای تنظیم بازار و ارائه خدمات بهتر به مردم از طریق دریا، زمین و هوا انجام می‌شود که اولین محموله دام وارداتی با کشتی دیروز وارد بندر چابهار شده است.

موهبتی با اشاره به اینکه این کشتی حامل حدود ۵۰ هزار رأس گوسفند است، افزود: دو کشتی دیگر نیز طی یک هفته آینده وارد کشور می‌شود و در مجموع برای واردات ۶۰۰ هزار راس دام زنده به کشور برنامه ریزی شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با این واردات گوشت مورد نیاز مردم برای ایام نوروز و ماه رمضان تأمین می‌شود.